Gyvenimas

2021.10.23 19:00

Buvusiame taksi parke karaliavo „Mados infekcija“: nuo jaunosios kartos išsišokėlių iki mados senbuvių

LRT.lt2021.10.23 19:00

„Mados infekcija“ vienam vakarui atvėrė buvusio Vilniaus taksi parko vartus – čia nusidriekė 100 m. ilgio podiumas. Šiemet vieną dieną vykstantis festivalis išsiskiria energinga programa, kurios ašis – jaunosios kartos išsišokėliai ir jų užkrečiantis kūrybinis entuziazmas.

Simboliška – 23-oji „Mados infekcija“ surengta būtent spalio 23-osios vakarą unikalioje vietoje. Ten, kur kažkada stovėjo 500 „Volgų“, dizaineriai rikiuoja savo naujausius modelius, o šis festivalis – paskutinis šansas patekti į 1948 metus menantį Naujininkų simbolį, sovietinio brutalizmo pastatą, buvusį taksi parką, kurio didingas mastelis ir gąsdina, ir įkvepia.

„Mados infekcija“ No. 23

Apvalus skaičius tarsi užkoduotas erdvėje: čia, kur per valandą buvo gaunama apie šimtą taksi iškvietimų, nusidriekė 100 m. ilgio podiumas. Festivalio sumanytojos Sandros Straukaitės teigimu, taksi parko energija taip įkvėpė komandą, kad „Mados infekcija“ veža su pagreičiu.

Vienos dienos „Mados infekcija“ išsiskiria energinga programa. Jos ašis – jaunosios kartos išsišokėliai, kurių kūrybinis entuziazmas užkrečiantis.

Norvegijoje kurianti V. Voraitė šiemet kartu su menininke Lin Wang tyrinėja poetiškus nesusipratimus tarp Vakarų ir Rytų kultūrų. Tarpdisciplininė kolekcija atspindi ne tik nostalgiškąją tatuiravimo meno pusę, bet ir narplioja šiuolaikinius stereotipus, kuriais apipinti tatuiruoti vyrai.

Festivalyje – ir daugiau publikai jau gerai žinomų vardų: Morta Nakaitė, specialiai iš Londono grįžtantis Saimonas Tartenis. Pirmas kartas laukia konkurso „Injekcija“ nugalėtojų Liepos Aliukaitės ir Adelės Burokaitės. Bus podiumo naujokų ne tik iš Lietuvos: iš Italijos atvyko charizmatiškieji Domenico Orefice ir Valerie Armas, iš Estijos – Tauri Västrik.

Žinoma, kaip ir kasmet, ant podiumo – ir S. Straukaitės kolekcija. Kūrėjos įkvėpimo šaltiniu tapo prancūzų akrobatas Philippe’as Petit, kuris pasaulyje išgarsėjo tada, kai 1974 metų rugpjūčio 7 d. daugiau nei 400 metrų aukštyje aštuonis kartus lynu įveikė atstumą tarp Pasaulio prekybos centro bokštų dvynių. 45 min. pasivaikščiojimas Niujorko debesyse tik su balansine lazda rankose.

Beje, specialiai iš Florencijos į „Mados infekciją“ atskrido „Polimodos“ mados instituto vadovas, dizaineris Massimiliano Giornetti ir lektorė Marija Popadničenko. Festivalio išvakarėse jie pasidalijo patirtimi bei įžvalgomis apie mados cecho ypatumus su Vilniaus modistų bendruomene, o šeštadienį buvusiame taksi parke stebi savo buvusių studentų kolekcijų pristatymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt