Gyvenimas

2021.10.24 14:58

Iš Marcinkonių kaimo – tiesiai ant jūsų stalo: pasigaminkite legendinę grikinę „babką“

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.10.24 14:58

Jei norite nustebinti savo svečius, neieškokite egzotikos ir netikėtų skonių Azijos ar Pietų Amerikos šalių virtuvėse. Verčiau prikelkite kiek primirštus mūsų krašto skonius ir, pavyzdžiui, išsikepkite grikinę „babką“, kurios receptą atskleidė šeimininkė iš Marcinkonių kaimo.

Apsilankiusieji Dzūkijoje gali pamatyti ne tik kuo to krašto žmonės gyvena šiandien – Alytaus kraštotyros muziejus kviečia į atnaujintą ekspoziciją, kurioje galima pasižvalgyti, kuo dzūkai gyveno anksčiau – pasivaikščioti sodybos kieme, apžiūrėti stogą remiantį dangų, užsukti į vidų ir pamatyti, ant kokių lovų anuomet miegojo ar ant kokių kėdžių sėdėjo, kokius rankdarbius darė ilgais žiemos vakarais.

Kraštą pažinti padeda ne tik daiktai, bet ir jo skoniai. Galbūt todėl ieškančiuosius atradimų virtuvėje vilioja prie ekspozicijoje esančio ekrano, kuriame – pačių gardžiausių ir netikėčiausiai pavadintų patiekalų receptai. Taip ir tiesiasi pirštai patikrinti, iš ko buvo gaminamas „meškašūdis“ ar grikinė „babka“, o sudominusio patiekalo receptą galima parsisiųsti ir į elektroninį paštą.

Beje, labai svarbūs Dzūkijos žmonėms buvo nederlinguose smėlynuose derantys grikiai. Virtuvėje be jų buvo sunkiai apsieinama, tad šio krašto žmonės turi daug gardžių ir kvapnių patiekalų.

Viena iš daugybės Alytaus kraštotyros muziejaus edukacijų skirta būtent grikiams – galite visi kartu pasigaminti grikinę „babką“ ir jos paragauti, o laukdami apžiūrėti muziejaus erdves, geriau pažinti šio krašto istoriją.

Muziejaus darbuotojai šypsosi, kad visi receptai – autentiški, surinkti ekspedicijose po kaimus ar surasti labai senose knygose. Portalo LRT.lt skaitytojams – grikinės „babkos“ receptas, į muziejų atkeliavęs iš vienos Marcinkonių kaimo gyventojos.

GRIKINĖ „BABKA“

Jums reikės:

– grikių miltų;
– kefyro;
– 3 kiaušinių;
– sviesto ar margarino;
– 3 šaukštų cukraus;
– druskos;
– 1 šaukštelio valgomosios sodos;
– šiek tiek grietinės;
– truputėlio grikių kruopų.

Kaip gaminti? Pirmiausia išplakame kiaušinius su cukrumi ir įberiame žiupsnelį druskos. Tada pilame kefyrą, dedame sviestą arba margariną, grietinę, beriame miltus. Kaip muziejui yra pasakojusios šio krašto šeimininkės, miltų reikia berti tiek, kad tešla būtų kiek skystesnė nei grietinė. Tuomet viską reikia gerai išplakti ir įberti šaukštelį sodos. Nors anksčiau „babką“ kepdavo krosnyje, muziejininkai tikina, kad ji puikiausiai iškepa ir iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Kepkite 45 minutes.

Bruknės labai cinka. Mislinu, mokykitės, rozų padarysit, kitųroz išais“, – prie recepto pridėjo juo pasidalijusi šeimininkė iš Dzūkijos.

Kad „bapka“ geriau slystų gomuriu, pasiruoškite žolelių arbatos ar įsipilkite stiklinę pieno.

Nuotraukų galerijoje – žvilgsnis į Alytaus kraštotyros muziejaus ekspoziciją. Daugiau informacijos apie muziejų rasite čia.

Lėtąjį turizmą Lietuvoje atranda vis daugiau žmonių, kuriems svarbus ne tik galutinis tikslas, bet ir visas procesas – lėtai, be nuolatinio bėgimo, atrandant, išgirstant ir išbandant vis ką nors naujo, leidžiantis į lėtą pažintį su unikaliomis vietomis ir patirtimis. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ vietos turistams siūlo atrasti lėtąjį turizmą, tad surengė ir pažintinę kelionę žurnalistams, įtakos turiniui tai neturėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt