Gyvenimas

2021.10.21 16:30

Biržai Helovinui pasiruošė kaip reikiant – įkūrė Frankenšteino laboratoriją, įdarbino šimtus šmėklų

Vesta Tizenhauzienė, LRT.lt2021.10.21 16:30

Pernai Biržų rajone didelio populiarumo sulaukęs Helovino parkas, šiemet tapo dvigubai didesnis. Čia ne tik per tūkstantis išskobtų moliūgų, trijų kilometrų ilgio apšvietimas, bet ir kraupioji mokslininko Frankenšteino laboratorija. Helovino parke šį kartą ir per 200 šmėklų skulptūrų, kiekvienos jų gamybai prireikė net kelių valandų.

Tik atvykusius į Biržų rajono Kirkilų Helovino parką, į mokslinę Frankenšteino laboratoriją kviečia užsukti juodoji ragana. Čia – gausybė sukurtų šedevrų, kurie nežinia kada gali atgimti. Rasti išėjimą paprasta nebus. Namas gravitacinis, jaučiama nesvarumo būsena, kurią dar labiau sustiprina ir baimės jausmas.

„Man rankos dreba, aš visa šlapia, labai baisu buvo. Net ašaros ištryško, ten toks netikėtumo jausmas, eini ir nežinai, ko tikėtis“, – emocijų neslėpė, išėjusi iš siaubo laboratorijos Vilma. Jai antrino ir kartu buvusi Irma.

Labas rytas, Lietuva I d. Biržų rajone didelio populiarumo sulaukęs Helovino parkas šiemet tapo dvigubai didesnis

„Ten taip viskas netikėta, man tiek emocijų daug, bet iš tikrųjų tai labai baisu buvo“, – sakė Irma.

Išėjus iš Frankenšteino laboratorijos, šmėklų apsuptas takas veda į parką. Tiesa, priėjus tenka pasirinkti kur pasukti, – į vaikų zoną ar zombių parką. Tačiau pastarojo slenkstį peržengti išdrįsta tik drąsiausi. Helovino parke apsilankę Almantas ir Irma, vieni iš tų, kurie pirmiausia pasuko ramiuoju taku. Pora neslepia išsigandusi prie zombių parko įėjimo stovinčių šmėklų, kurios, sunku suprasti – ar tik dekoracijos, ar visgi persirengę žmonės.

„Pirmiausia į vaikų zoną ėjome dėl manęs, nes man šitos pramogos yra baisokos. Labai išsigandau to netikėtumo, nežinai, kada iš bet kurio šono gali kas iššokti, užpulti ir tiesiog tie garso efektai sukuria tokią labai šiurpią aplinką“, – pasakojo Irma.

„Aš tai po traumos, tai bijojau, kad galiu nepabėgti. Po operacijos aš, sunerimau, kad mane gali pasivyti šitos šmėklos. Kadangi viskas taip baisu, nedrįsau užeiti“, – sakė Almantas.

Išdrįsusius įžengti į šmėklų parką čia pasitinka per šimtas zombių, įtariai žvelgiančių per tvorą. Tačiau ilgiau į juos įsižiūrėti vargu ar pavyks, mat bet kurią akimirką gali išnirti čia besidarbuojantis skerdikas ar tarp medžių besislapstanti šmėkla. Šiurpuliukus keliantys garsai, kuriuos skleidžia tamsoje atgijusios šmėklos, drąsiausiems suteikia dar daugiau adrenalino.

Helovino miesteliui buvo atvežta apie tūkstantį moliūgų, vieni išskobti, iš kitų padarytas labirintas. Išraizgyta trys kilometrai įvairiausių lempučių, sukurta daugiau nei 200 šmėklų. Parko įkūrėjos Indra Simėnė ir Karolina Brazdžionė sako, kad nors ir galėjusios nusipirkti jau pagamintas dekoracijas, norėjusios viską padaryti pačios, tad dirbo be jokių išeiginių.

„Viskas pas mus yra rankų darbo. Mes norėjome, kad čia būtų kuo mažiau įvairiausių pirktinių dekoracijų, tad viską darėme pačios. Darbuotis pradėjome vasarą, džiugu, kad spėjome laiku, rezultatas nustebino mus pačias“, – pasakojo Karolina.

O Indra jai pritarė: „Dirbome kasdien, neskaičiuodamos valandų. Kadangi Helovino parkas šiemet dvigubai didesnis, tai kur kas daugiau visko reikėjo.“

Moterys pripažįsta, kad sunkiausia buvo įkurti zombių parką. Čia skulptūrų daugiau nei šimtas, prie kiekvienos jų darbuotis reikėjo po kelias valandas. Sudėtingiausia, pasak jų, buvo gauti baltų ir juodų paklodžių, kurių čia teko sunaudoti itin daug. Taip pat, iš vietos vaistinių išpirko visą gipsinį bintą.

„Reikėjo ir labai daug įvairių rūbų, tai teko ne tik savo, bet ir draugų spintas peržiūrėti. Ir, žinoma, aplankėme visas Biržuose esančias dėvėtų drabužių parduotuves“, – pasakojo Indra.

„Kiek sunaudojom įvairiausių varžtų, lentų, kitų medžiagų net sunku būtų suskaičiuoti. Ne viskas pavyko iš pirmo karto, bet bandėme kol likom patenkintos rezultatu. Kūrybiškumo pagautos taip įsismaginom, kad zombius pavyko padaryti labai tikroviškus. Net pačioms šiurpu”, – juokavo Karolina.

Įkūrėjos neslepia, kad pernai spontaniškai kilusi mintis įkurti tokį parką truputį kėlė nerimą, mat Helovinas populiaresnis didžiuosiuose šalies miestuose. Tačiau įvyko atvirkščiai, žmonės į Biržus ėmė plūsti iš visos Lietuvos.

„Mus tikrai nustebino toks dėmesys. Tiek maži, tiek vyresnio amžiaus žmonės atvyksta čia ne tik pramogauti, bet ir pasidaryti netradicinę fotosesiją, buvo ir tokių, kurie atvyko pasisemti idėjų Helovino šventimui namuose”, – sakė Indra.

Šiurpusis Helovinas Lietuvoje pamažu veržiasi į švenčiamų švenčių sąrašą. Vos prieš kelerius metus šalyje nebuvo nė vieno tokio šmėklų parko, o dabar įvairiuose miestuose tokių suskaičiuojama per dešimt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt