Gyvenimas

2021.10.24 08:22

Audronės namuose – 15 mylimų šunų: dėl jų butą sostinėje iškeitė į kaimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.24 08:22

Kas turėtų nutikti, kad pakeistumėte namus iš sostinės į kaimą arba atvirkščiai? Audronei Mačiulienei nutiko... šunys. Ne vienas ir ne du. Šiandien jų namuose kaime turi penkiolika ir tikina – gyvenimo kokybė dabar daug geresnė.

„Tai – garbanotieji retriveriai. Šiuo metu jie pas mus yra mažiausi. Jiems – 10 savaičių“, – pasakoja pašnekovė.

Laikas, kai namuose yra keturkojų mažylių, veisėjai Audronei visuomet ypatingas. Jau dabar, sako, atsiskleidžia jų skirtingi charakteriai, jau dabar jie pradeda kalbinti žmogų lodami. Be to, ir dienotvarkė priklauso ne nuo ko kito, o būtent nuo šių mažų keturkojų.

„Viskas kosminiu greičiu, nes jie valgo 4 kartus per dieną. 12 val. pamaitinu, sėdu į mašiną, greitai lekiu į darbą ir greitai padirbu, 18 val. jau turiu sėdėti namie, nes vėl maitinu. Tada valgo 22 val. ir 7 val. ryto. Ir trūkt už vadžių – vėl iš pradžių. Jeigu kas atsitinka, dar važiuoji į kliniką pas daktarus“, – kalba šunų veisėja Audronė.

Audronė iš meilės augintiniams persikraustė į kaimą: gyvenimo kokybė dabar daug geresnė

Garbanotųjų retriverių veislė, pasakoja Audronė, reta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pati veislė, kurios paskirtis – medžioklinė, žinoma nuo 19 a., o veisėja vadina juos retriverių inteligentais, sargiais, orientuotais į žmogų, kartais net, rodos, kad skaitančiais mintis.

„Tai – ne pirmoji mano veislė. Pirma yra labradoro retriveriai, juos veisiu jau daugiau nei 20 metų. Į šitą veislę visada žiūrėjau, visada labai norėjau, bet pasirinkti veislę – atsakingas darbas. Negali pasirinkti, kad pasirinktum“, – pažymi ji.

Pirmąją labradorę, kaip šeimos augintinę, Audronė su vyru įsigijo prieš 25 metus – tai buvo tik 26 šios veislės atstovė Lietuvoje. Gyvūnus mylėjo nuo mažens, kai vasaras leisdavo kaime pas senelius. Kai kaime supo gyvūnai, suprato, kad namie trūksta tokios gyvybės.

Mačiuliai gyveno Vilniuje. Paraginti veisėjų pradėjo dalyvauti šunų parodose ir šypsosi – kur vienas, ten ir antras, o kur antras – ten ir trečias. O tada jau jokio skirtumo – trys ar keturi. Šiandien suskaičiuoja šunų turintys penkiolika, tarp jų – ir dar viena kruopščiai pasirinkta veislė – kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai. Šalia dar – ir medžioklėje vyrą lydintis vachtelhundas.

„Myliu visus vienodai, bet labiausiai turbūt labradorus. Va – antra meilė [glosto garbanotąjį retriverį – LRT.lt] ir trečia meilė – kavalieriai. Žodžiu, meilių yra daug“, – juokiasi Audronė.

Ji teigia jau nebeįsivaizduojanti gyvenimo be šuns. Šuo duoda visko – ir malonaus, ir nelabai: „Suteikia rutiną, moko tvarkos, pareigingumo, nes turi vedžioti, rūpintis, šerti... Negali eiti ten, kur nori, kada nori. Turi susiplanuoti. Bet viskas įmanoma – negali sakyti, kad mes čia užsidarę. Mes važiuojame ir į užsienį, ir slidinėti, ir prie jūros poilsiauti.“

Beje, kai keturkojų buvo tik keli, kurį laiką Mačiuliai su augintiniais vasaromis gyvendavo tėvų sode, žiemomis visi grįždavo į sostinės butą. Kol nusprendė – laikas į kaimą.

„Gyvenimo kokybė tikrai skiriasi. Jeigu ne darbas, turbūt į miestą ir nebevažiuočiau, nes mieste – mašinos, šurmulys, daug veiksmo, o kaime – ramybė“, – pasakoja Audronė.

Daug šunų reiškia ir daugiau ligų – tai sąnariai, tai žaizdos, tai žarnynas, kasdienybės neromantizuoja veisėja. Todėl brėžia ribą ir augina tik tiek keturkojų, kiek realiai gali pasirūpinti. Beje, ne tik šunų, bet ir arklių – seno tipo žemaitukų, kurie buvo jos svajonė, dar viena meilė nuo pat vaikystės.

Arklių Audronė augina tris ir sako, kad daugiau nebus. Vėl pabrėžia: kiekvienam gyvūnui būtina priežiūra. Avims ir vištoms – taip pat. Ir nors fizinio darbo čia kasdien daug, ji apie grįžimą į miestą net negalvojanti.

Plačiau – spalio 21 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Audronė iš meilės augintiniams persikraustė į kaimą: gyvenimo kokybė dabar daug geresnė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt