Gyvenimas

2021.10.20 20:49

Aleksandras Vasiljevas į Kauną atvežė unikalią parodą, joje – pirmosios Christiano Dioro sukurtos suknelės

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.10.20 20:49

Trečiadienį Kaune atidaryta mados istoriko ir scenografo Aleksandro Vasiljevo paroda „Dior moteris“. Anot organizatorių, pirmą kartą Lietuvoje eksponuojami 1947-1988 metais mados namuose „Christian Dior“ sukurti moteriški kostiumai, aksesuarai, jų eskizai ir fotografijos. Ekspozicijoje – ir pirmosios prancūzų dizainerio Christiano Dioro sukurtos suknelės, kurios sukėlė revoliuciją mados pasaulyje.

Anot A. Vasiljevo, parodoje – 50 suknelių, apie 100 aksesuarų: batai, skrybėlės, pirštinės, kvepalai, papuošalai, eskizai, rankinės ir kiti vertingi daiktai.

„Ši kolekcija yra mūsų pasididžiavimas. Mes esame labai laimingi, kad turime tiek daug rinktinių eksponatų ir tiek daug haute couture suknelių. Aš norėčiau sutelkti dėmesį į estetiką. Ši paroda yra puikus gero skonio pavyzdys: čia kupina prabangos, ypatingų audinių, gražių išsiuvinėjimų, fantastiškų mažų detalių“, – atidarydamas parodą sakė A. Vasiljevas.

Jis užsiminė, kad dėl pandemijos teko surengti mažiau parodų bei papasakojo, kaip dar ši situacija palietė mados pasaulį. Pasak A. Vasiljevo, pandemijos metu žmonės nustojo puošniai rengtis, jie neturėjo galimybių parodyti savo nuostabių drabužių, batų, papuošalų.

Parodoje – ir pačios pirmos 1947 m. C. Dior sukurtos suknelės. Anot A. Vasiljevo, manekenės liemuo buvo 47 cm: pasak dizainerio, praėjus karui daug moterų buvo labai lieknos, nes trūko maisto.

„Kai C. Dior pasiūlė moterišką unikalų stilių, jis žinojo, ko jis norėjo. Jis norėjo aprengti labai lieknas moteris, kurios turėjo labai liekną liemenį. Tuo remdamasis jis ilgą laiką ir kūrė rūbus“, – pasakojo jis.

Kaip LRT.lt sakė A. Vasiljevas, visi parodoje esantys eksponatai yra iš jo paties asmeninės kolekcijos. Paklaustas, kuri suknelė yra vertingiausia, jis atsakė, kad negalėtų to išskirti, – visos jos yra unikalios.

„Kiekviena suknelė čia verta mažiausiai 10 tūkst. eurų, daugiausiai – 100 tūkst. eurų. Jos visos haute couture, unikalios – pasiūta tik po vieną vienetą. Dauguma suknelių pasiūtos rankomis, o jas siuvo labai daug žmonių“, – tarė A. Vasiljevas.

Paroda veikia trečiajame Kauno „Akropolio“ aukšte, ji vyks iki lapkričio 19 d.

Parodos atidarymo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt