Gyvenimas

2021.10.21 17:49

Gurmaniškai vakarienei – „Michelin“ žvaigždute įvertinto restorano šefo iš Prancūzijos receptas

LRT.lt2021.10.21 17:49

„Michelin“ žvaigžde įvertinto Prancūzijos restorano „Le Georges“ virtuvės šefas Thomas Parnaud neseniai dalinosi savo patirtimi su profesinės mokyklos „Sodžiaus meistrai“ virėjo specialybės studentais bei pasidalijo receptu, rašoma Prancūzų instituto Lietuvoje pranešime žiniasklaidai.

Virtuvės šefas Thomas Parnaud vadovauja viešbučio „Le Grand Monarque“ (Šartro mieste, Prancūzijoje) vienos „Michelin“ žvaigždutės restorano „Le Georges“ virtuvei. Jaunas 30-metis šefas ne tik išsaugojo pirmtakų gautą „Michelin“ įvertinimą – restoranas įtrauktas į Michelin gidą dar 1900 metais, o „Michelin“ žvaigždė restoranui suteikta 2009 metais. Tačiau talentingasis šefas kasmet tobulina istorinio restorano degustacinius receptus, kuriais dalinosi su būsimaisiais Lietuvos virėjais.

Thomas Parnaud nuoširdžiai dalinosi savo patirtimi ir atvirai atskleidė mokiniams paslaptis, kaip derinant sezoninius ir gurmaniškus produktus išgauti naujus skonius, demonstravo technikas, kaip sukurti „Michelin“ restorano vertą patiekalo pateikimą, mokė naujų būdų, kaip kitaip paruošti, atrodytų, jau įprastus produktus – medų, moliūgus, baravykus, riešutus ir sukurti ypatingus receptus.

Prancūzų restorano šefas buvo sužavėtas turtingu lietuviško grikių medaus skoniu, amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ mokytojų surinktais baravykais. Jam ypač artima naujoji gastronomijos tendencija panaudoti patiekalui viską, kas atkeliauja į restorano virtuvę – iš moliūgų lupenų ir kitų produktų jis ruošė sultinį, kurį panaudojo riešutų emulsijai gaminti.

Thomas Parnaud į Lietuvą atvyko Prancūzų instituto Lietuvoje kvietimu kaip Prancūzijos gastronomijos šventės „Goût de France“ ambasadorius.

Dalinamės Thomas Parnaud receptu, kurį šefas ruošė kartu su mokiniais.

Keptuvėje kepta foie gras, apkepti baravykai, moliūgų marinuotos drožlės ir tyrė, skrudintų lazdyno riešutų emulsija. Marinuotos garstyčių sėklos ir raudonieji svogūnai.

· 1 sviestinis moliūgas

· 200 g lazdyno riešutų

· 200 g sviesto

· 10 g druskos

· „Fleur de sel“

· Balti pipirai

· 500 ml mineralinio vandens

· 4 foie gras eskalopai

· Čiobrelių šakelė

· Lauro lapas

· Česnako skiltelė

· 8 baravykai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt