Gyvenimas

2021.10.15 16:48

Tris dienas Vilniuje trykš rankomis valdomas fontanas – išbandyti gali kiekvienas

LRT.lt2021.10.15 16:48

Šią savaitę, nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, Vilniuje, Neries upėje, veiks unikalus fontanas, kurį rankų mostais valdyti galės ir praeiviai. Prie Mindaugo tilto sumontuotas 60 metrų ilgio fontanas – aktyvacija Lietuvai, kuria savo atėjimą į šalį pažymi IT kompanija „Accenture“, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Šio fontano žinutė yra parodyti, kad kiekvienas iš mūsų galime daryti pokyčius. Šalia fontano visas tris dienas vyks ir lyno vaikščiotojų pasirodymai, kuriuos atliks profesionalai „Slackline Lietuva“ – jie eis per Nerį ištiestu lynu, atliks ant jo pasirodymus. Toks jungtinis dinamiško fontano ir lynų vaikščiotojų pasirodymas – pirmas Lietuvoje.

Vilniuje, Neries upėje fontanas veiks šią savaitę ketvirtadienį (14-22 val.), penktadienį (14-22 val.) ir šeštadienį (12-22 val.). Dienos metu visi norintys galės valdyti fontano srovių aukštį, o sutemus – tiek aukštį, tiek ir spalvų gamą. Prieš įsijungiant fontano šviesoms, lynų vaikščiotojai atliks pagrindinį savo pasirodymą, o dienos metu vaikščios per Nerį ištiestu lynu. Sutemus, fontanas kas 30 min. veiks pagal suprogramuotą 10 min. programą su muzika.

Neryje iškilsiančio fontano srovių aukštis sieks iki 10 metrų. Viso Neryje bus įmontuoti 55 skirtingi fontano antgaliai, kurie purkš srovę į viršų, o pats fontanas veiks kartu su šviesomis bei muzika. Visi norintys galės patys valdyti fontaną vien savo rankų judesiais, tam bus naudojama specialiai šiam renginiui adaptuota „Kinect“ technologija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt