Gyvenimas

2021.10.16 15:09

Klausiate – atsakome. Kiek reikia sumokėti kunigui už paminklo pašventinimą?

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.10.16 15:09

Paminklo šventinimas yra viena iš Bažnyčios tarnysčių, portalui LRT.lt sako kunigas Arūnas Peškaitis. Už tarnystes Bažnyčioje nėra nustatyti jokie įkainiai. Tiesa, jei nori, žmogus Bažnyčiai gali paaukoti, tačiau jei aukoti atsisako, kunigas vis viena privalo šventinti paminklą ar atlikti kitas sakramentalijas, sako dvasininkas.

„Įvairių dalykų, taip pat ir antkapinio paminklo šventinimas, yra viena iš Bažnyčios tarnysčių, vadinamoji sakramentalija. Bažnyčioje, turbūt, iš viso nėra sąvokos „paslauga“. Tai yra tarnystė, sakramentų teikimai, ir jiems, be abejo, jokių įkainių nėra.

Už paminklo šventinimą, lygiai taip pat, kaip ir už bet kurį kitą Bažnyčios tarno – kunigo, diakono – patarnavimą, paprastai yra paliekama auka. Visgi tai yra žmogaus sąžinės ir vidaus, galiausiai – ir finansų reikalas.

Jeigu žmogus gali palikti kiek didesnę auką – palieka didesnę, jeigu mažesnę – mažesnę. Jeigu žmogus nepalieka aukos, kunigas tikrai neturi jokios teisės atsisakyti atlikti patarnavimą, taip pat ir atsisakyti šventinti paminklą“, – paaiškina Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos vikaras, kunigas OFM A. Peškaitis.

Pasak dvasininko, šventinami gali būti beveik visi dalykai, išskyrus naudojamus nekilniems, blogiems tikslams. Antkapiniai paminklai paprastai lieka kaip prisiminimas apie žemėje gyvenusį krikščionį.

„Vanduo Bažnyčioje asocijuojamas su krikštu, mat žmonės krikštijami švęstu vandeniu, o krikštas mus padaro Dievo vaikais. Šventindami paminklą tarsi paliudijame, kad šioje vietoje guli krikščionis, kuris tikėjo, o dabar ir yra Dievo artume, amžinybėje.

Paminklo šventinimas yra dar vienas tikėjimo paliudijimas, daugiau skirtas bendruomenei, šeimai ir giminei, susirenkančiai į paminklo šventinimą“, – sako kunigas A. Peškaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt