Gyvenimas

2021.10.17 13:10

Namų tinklaraštininkė: vainikas – ne tik Kalėdoms, o moliūgai tiks ne vien sriubai, bet ir dekoracijoms

Ieva Žigaitė, LRT.lt2021.10.17 13:10

Daugiau ryšio su gamta – daugiau harmonijos su savimi, šeima ir apskritai namuose. Tuo kurdama namus vadovaujasi instagramo tinklaraščio „Living in a Farmhouse“ autorė Monika Vilčinskaitė. Kelerius metus su šeima gyvenanti kaime, ji būstą dekoruoja būtent pagal tai, kaip sufleruoja gamta, o šiandien dalijasi sezoninio, rudeninio dekoro patarimais.

Prie M. Vilčinskaitės šeimos namo iš tolo matomi ryškūs geltoni žiedai – vieni iš nedaugelio, kuriuos paliko pirmosios spalio šalnos. Šalia jų tinklaraštininkė skina ir kitas rudens gėles – šilokus – bei teigia mėgstanti savuose gėlynuose eksperimentuoti, sodinti ir vėl keisti jų vaizdą, o gėlėmis puošti ir namų, ir lauko erdves.

Pakandus žiedus šalnoms, M. Vilčinskaitė namų dekorą ima kurti iš džiovintų augalų. Vienas iš naujausių jos kūrybiškų darbų – sausų ir šviežių gėlių rudens vainikas, beje, įkvėptas tradicinio kalėdinio vainiko: „Serenčiai čia atrodo puikiai ir žydintys, ir natūraliai sudžiūvę, kaip ir vėjyje besiplaikstantys kininių miskantų žiedynai.“

Rudeninį vainiką, panaudojusi ir su vaikais rastas giles, ir aviečių lapus, ir net porus, tinklaraštininkė nupynė ant nuo kalėdinio likusio karkaso. Tokį, sako, galima dekoruoti ir vasarą žydinčiomis gėlėmis, vėliau – kviečiais, rugiais ar smilgomis, taip pat į vainiką supinti bevaikščiojant gamtoje susirinktą augalų puokštę, panaudoti kankorėžius ar samanas.

Norint tokį vainiką kabinti viduje, pasak M. Vilčinskaitės, verta pagalvoti, kokius mažiau byrančius augalus rinktis, o lauko dekorui tinka daugybė gamtoje randamų medžiagų.

Rudens dekoracijoms, tikina pašnekovė, puikiai tinka ir daržovės, tad nors šiltnamyje sezonas baigiasi, iš jo į M. Vilčinskaitės namus kaip puošmenos dar keliauja moliūgai. Moteris žavisi jų skirtingumu, spalvų įvairove ir vadina moliūgus rudens derliaus simboliu:

„Tikriausiai visi pamename, kaip darželiuose ir mokyklose rudenėlio šventėse puošėme moliūgus – akytės, nosytės... Mėgstu juos parsinešti namo, jie yra gana tvirti, gali būti ilgai ant stalo. Vėliau juos pakeičia kažkas visiškai neutralaus, skirto ikikalėdiniam laikotarpiui.“

Dekoruojant namus tokiais valgomais produktais kaip moliūgai, obuoliai ar kriaušės, pašnekovė pataria dėti juos į pintines ar ant padėklų, kad nesusigadintų baldų paviršiai: „Saugumas man atrodo irgi labai svarbus kuriant namuose dekorą iš natūralių produktų, nes ten, kur nėra sintetinių medžiagų, susiduriame su natūralaus proceso, kaip irimas, galimybe. Reikėtų apsaugoti paviršius, kuriuos galima pažeisti.“

Kiek stovės toks rudeninis stalo dekoras, pasak pašnekovės, labai priklausys nuo moliūgų. Gali būti, kad vienas kitas virs ir moliūgų sriuba, o šias dekoracijas pakeis nuosaikesnės spalvomis žiemos švenčių laukimo laikotarpio puošmenos.

Tinklaraštininkė dekoruoja namus skirtingai pagal metų sezonus ir teigia, kad tai padeda justi ir ryšį su gamtą, juk esame jos dalis. Proga tokiai kūrybai tampa artėjančios šeimos šventės, gimtadieniai ir kaskart M. Vilčinskaitė stengiasi sukurti kitokį dekorą, o kompozicijas keičia, kai nuvysta pamerktos gėlės.

Visada puošia valgomojo stalą bendroje erdvėje, kur, sako, vyksta daugiausia šeimos gyvenimo, taip pat nedidelę puokštę merkia prie lovos – juk visuomet smagu pabudus ryte išvysti gėles, ypač pačios užaugintas.

Be to, dekoracijos namuose gali ir nekainuoti daug, įsitikinusi tinklaraštininkė. Ji pataria peržvelgti jau turimus daiktus ir pasitelkus kūrybingumą juos pritaikyti. Pati merkia žiedus į kelias baltas vintažines vazeles, jei trūksta aukščio – padeda jas ant žvakidžių, per gimtadienius tos pačios žvakidės virsta tortinės stovu. Riešutus sudeda į medinį žvakėms laikyti skirtą indą, smilkalinę pasigamina iš bet kurio indo, į jį pripylusi smėlio.

Pasak M. Vilčinskaitės, gražus dekoras atsiranda iš istorijas turinčių smulkmenų, bet nesistengiant kopijuoti nuotraukų iš interjero žurnalų ar interneto, o paprastam ir jaukiam vaizdui kartais užtenka į vieną vienintelę vazą pamerktų gėlių.

Daugiau – spalio 12 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Tinklaraštininkė namus dekoruoja pagal sezoną: dekoracijoms naudoja augalus ir daržoves
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt