Gyvenimas

2021.10.19 10:50

Čekijos pilys ir rūmai, turistams atidaryti rudenį bei žiemą

LRT.lt2021.10.19 10:50

Vis daugiau pilių ir rūmų Čekijoje svečių laukia ir žiemos sezonu. Pristatome keletą įdomiausių žiemą atidarytų Čekijos pilių, rašoma Čekijos turizmo agentūros pranešime žiniasklaidai.

Loketo pilis, įsikūrusi Karlovi Varų krašte, buvo pastatyta 12 amžiaus pabaigoje kaip pasienio bokštas. 15 amžiuje tai buvo vienas geriausiai įtvirtintų miestų visoje Vidurio Europoje. Šiandien tai viena iš populiariausių turistinių vietų Čekijos vakaruose. 19 amžiuje miestas išgarsėjo porceliano gamykla, kuria 1815 metais įkūrė broliai Haidingeriai. Be pilies, verta aplankyti Šv. Vaclavo baroko stiliaus bažnyčia.

Virš Česky Krumlovo miesto įsikūrusi renesanso stiliaus pilis yra antra didžiausia (po Prahos pilies) Čekijoje. Pilyje būtinai aplankykite unikalų baroko stiliaus teatrą, išlikusį iki mūsų dienų kartu su originaliais kostiumais ir scenos įranga. Apsilankymas pilies muziejuje suteiks galimybę nusikelti į didikų šeimų laikus, o taip pat leis žvilgtelėti ir į puikų pilies iždą. Verta užlipti laiptais į apvalų pilies bokštą ir pasigrožėti Šumavos apylinkių panorama.

Didžiausias Moravijos pilių kompleksas Žemutiniame Jesenike, Sovineco pilis, 14 amžiaus pradžioje buvo įkurtas Sovineco bajorų. 17 amžiuje, kai pilis buvo Kryžiuočių ordino rankose, buvo pastatyta dauguma įtvirtinimų, įskaitant gynybinius bokštus. 2016 metais pilies rūsiuose pirmą kartą buvo atidarytas turistinis maršrutas.

Ištisus metus lankytojų laukia Karlštejno pilis – garsiausia Čekijos pilis ir vienas iš Čekijos Karalystės simbolių. Aukščiausiame pilies bokšto aukšte, kurio sienos yra net 7 metrų storumo, įsikūrusi įspūdinga Šv. Kryžiaus koplyčia, kurios sienos ir lubos grįstos auksu ir brangakmenimis. Koplyčią puošia ir 130 šventųjų paveikslai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt