Gyvenimas

2021.10.14 21:54

Natūralūs sveikatinimosi būdai populiarėja, o žinovai įspėja: kai kurios uogos gali pribaigti net arklį

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.14 21:54

„Su uogomis kaip ir su grybais – jeigu nepažįstame, geriau neragaukime“, – įspėja Klaipėdos universiteto botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė ir tikina: kai kurios uogos gali pribaigti net arklį. Ji neslepia – šiemet žmonės kaip niekada domisi, ar galima valgyti įvairias uogas. Matyt, tai bus susiję su pandemija ir noru stiprinti imunitetą, svarsto A. Klimienė.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjusi A. Klimienė sako, kad šį rudenį Klaipėdos botanikos sodo lankytojai stebina klausimais. Besisaugodami virusų, dažnas atsisuko į sveikesnę gyvenseną, natūralesnę mitybą, tad vis dažniau domisi, ar galima valgyti įvairias uogas.

„Lankytojai eina, nes labai gražiai atrodo, visur raudonuoja uogos, visi nori tų uogų paragauti. Klausia, ar kukmedžio uogą galima ragauti. Na, man baisu, nes jeigu dar vaikams duos… Pati uoga viskas tvarkoje, bet jos viduje esanti sėklytė tokia nuodinga – turbūt, dviejų sėklyčių užtenka, kad numirtume, o vaikams gal ir vienos užtektų“, – sako A. Klimienė.

Klaipėdos botanikos sodo koordinatorė įspėja: su uogomis panašiai kaip su grybais – jei uogos nepažįstame, geriau jos ir neragaukime, mat tokie eksperimentai gali baigtis apsinuodijimu, alergija ar net mirtimi.

„Manyčiau, kad dabar, kai yra tas laikotarpis, kovido situacija, žmonės serga ir ieško, kaip sustiprinti organizmą. Rekomenduojama valgyti daug vaisių, įvairiausių uogų. Vis dėlto visko gal ir nereikėtų bandyti, reikėtų pasigilinti, ką tikrai galima valgyti“, – sako A. Klimienė.

Ji imunitetą siūlo stiprinti pasivaikščiojimais gamtoje ir kai kuriomis pažįstamomis uogomis: šermukšniais, kurių paskanauti galima ir šviežių, ir šaldytų ar džiovintų, taip pat šaltalankiais, obuoliais.

„Taip pat galima prisirinkti raugerškio uogų, gudobelių – iš jų galima pasidaryti arbatą. Turime ir įvairiausių žolelių, tačiau reikėtų gerti tik tas, kurias puikiai žinome: ramunėlė, čiobrelis, raudonėlis. Visgi tai yra vaistažolės, tad nereikėtų piktnaudžiauti, kaip ir su bet kokiais vaisiais ar sėklomis“, – paaiškina A. Klimienė.

Visas pokalbis – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Rudenėjanti gamta puošiasi uogomis: botanikai įspėja, kad daugybė rūšių yra nuodingos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt