Gyvenimas

2021.10.14 17:19

Liaudyje sklandančios gudrybės, padedančios išvengti raukšlių, – tiesa ar mitas?

LRT.lt2021.10.14 17:19

Amžinos jaunystės receptą atrasti norėtų daugelis. Nepaisant mokslo ir medicinos progreso, vis dar dažnai vadovaujamasi iš kartos į kartą perduodamomis namuose atrastomis gudrybėmis. Ar jos tikrai veikia? „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė vaistinės pranešime žiniasklaidai patvirtina arba paneigia gudrybes, kuriomis dalijamasi socialiniuose tinkluose.

Veido odą tepti kefyru, palaukti, kol jis nudžius, ir nuplauti

Tepant veidą kefyru, tikriausiai nieko blogo nenutiks, tačiau taip pat nereikėtų tikėtis, kad tokia procedūra padės išlyginti raukšles. Užteptas kefyras liks ant veido paviršiaus ir efektas nebus matomas. Be to, ant odos naudodami maisto produktus visada rizikuojame alergija.

Vengti šypsotis

Jeigu visą gyvenimą nesišypsotume, tikriausiai tai padėtų išvengti papildomų raukšlių, bet jokiu būdu to nerekomenduoju. Niekas nesuteikia tiek laimės kitiems žmonėms, kaip šypsena, o maža raukšlelė lūpų srityje suteiks tik džiaugsmą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.

Tiesa, visą gyvenimą nesišypsodami apsaugotume veidą nuo papildomų raukšlių, tačiau ar tikrai norėtumėte gyventi apsupti žmonių, kurių oda tobula, bet niekas nesišypso?

Braškių veido kaukė skaistina odą ir apsaugo nuo raukšlių

Šios veido kaukės naudoti nerekomenduoju, nes tai, ko gero, dažniausiai sukelianti alergijas kaukė. Braškės yra daug alergenų turintis maisto produktas.

Miegoti ant šilkinės pagalvės

Miegas ant šilkinės pagalvės padės išvengti vadinamųjų miego raukšlių, bet tikrai tai nėra ta priemonė, kuri padės išnykti jau esamoms raukšlėms. Raukšleles padeda mažinti tik į odą įsigeriančios priemonės.

Miegoti tik ant nugaros

Juokaujama, kad Kleopatrai ši gudrybė padėdavo, tačiau tai tikrai nėra patvirtinta. Manoma, kad tai naudinga tiems žmonėms, kurie susiduria su veido dribimu, tačiau efektas labai laikinas. Vis dėlto jeigu ši miego poza jums nėra patogi ir kiekvieną rytą nubusite nepailsėję, verčiau prioritetą skirkite kokybiškam miegui.

Vietoje kremo naudoti sviestą

Mitas. Sviestas nėra pritaikytas veido odai, aliejinės maisto medžiagos skatina odos dehidratavimą, jos nemaitina odos, o priešingai – ištraukia drėgmę. Naudodami sviestą vietoje kremo galite tik pakenkti veido odai.

Valgyti prieš veidrodį ir stebėti, kad kramtant nepersikreiptų lūpos

Jeigu tikėtume tokia gudrybe, tikriausiai apskritai reikėtų rinktis maistą, kurio nereikėtų kramtyti, kad nejudėtų žandikaulis. Šį gudrybė yra mitas. Mūsų veido priežiūra neturėtų trukdyti mėgautis gyvenimui, reikėtų rinktis priemones, kurios teiktų malonumą ir būtų patogios.

Jeigu raukote antakius, naudokite lipnią juostą

Galbūt tai ir padėtų atkreipti dėmesį į mimikos raukšles, tačiau rekomenduoju tiesiog labiau kontroliuoti savo kaktos mimikas ir stengtis laikyti maksimaliai ištemptus kaktos raumenis, nesiraukyti. Jeigu turite gilių raukšlių ant kaktos, tam galite naudoti lokalias priemones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt