Gyvenimas

2021.10.15 18:15

„Beatos virtuvėje“ – legendiniai balandėliai kitaip: su mažiau riebalų ir daugiau aromatų

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.10.15 18:15

„Nėra geresnio patiekalo nei balandėliai, jei norite valgyti jaukiai, sočiai ir daržovingai“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson, balandėlius gaminanti nuo tada, kai buvo vaikas. Šį kartą ji siūlo išbandyti Azijos virtuvės skonių įkvėptus balandėlius.

„Kaip ir tradiciniuose balandėliuose, bus kopūstas, morka, žalumynai, svogūnas, bet bus ir kitokių skonių atstovų. Tai – aitrioji paprika, skrudintų sezamų aliejus, žuvies, sojų padažas, imbieras, česnakas“, – ingredientus vardija B. Nicholson.

Gamindama balandėlius, laidos vedėja stengiasi, kad mėsos juose būtų tiek pat, kiek ir kitų priedų, šiuo atveju – daržovių. „Ilgiausia ir sudėtingiausia balandėlių ruošimo dalis – atskirti kopūsto lapus. Beje, lapų svarbu nepervirti“, – įspėja B. Nicholson.

Balandėliams ji naudoja 500 g kalakutų šlaunelių mėsos ir 100 g basmati ryžių. „Galima naudoti ir vištieną, ir kiaulieną ar jautieną. Tokią mėsą, kokia jums patinka. Na, o basmati ryžiai turi išskirtinį aromatą ir tinka prie azijietiškų patiekalų“, – sako laidos vedėja.

Beje, prie šių balandėlių netrūks nei bulvių, nei grietinės – žalumynai, išskirtinis žuvies padažas ir daržovės suteiks įspūdingų skonių gamą. „Šie balandėliai nėra šviesmečiu kitokie negu mūsų tradiciniai. Tik šiek tiek kitokie, su mažiau riebalų, daugiau aromatų“, – tikina B. Nicholson ir kviečia išbandyti naujoviškus balandėlius.

Vietnamietiškiems balandėliams reikės:

500 g maltos kalakutų šlaunelių mėsos,

neutralaus skonio aliejaus,

1 kopūsto,

100 g ryžių,

1 morkos,

1 saldžiosios paprikos,

1 aitriosios paprikos,

4 česnako skiltelių,

250 g šitakių,

1 svogūno,

svogūnų laiškų,

nykščio ilgio imbiero šaknies,

1–2 šaukštelių kario miltelių,

1 šaukšto kepintų sezamų aliejaus,

2–3 šaukštų žuvies arba sojų padažo,

1,5 l sultinio,

kalendrų, bazilikų lapelių,

1 žaliosios citrinos,

druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Balandėlius Beata siūlo gaminti Azijos virtuvės ritmu: aromato suteiks žuvies padažas, o bulvių šalia neprireiks
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt