Gyvenimas

2021.09.28 17:28

Įsibėgėja Nacionalinis judumo iššūkis – kariai vien per rytinę mankštą surenka 90 tūkst. žingsnių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.28 17:28

Lietuvoje įsibėgėja Nacionalinis judumo iššūkis – žalioji iniciatyva, kurios metu įvairios Lietuvos bendruomenės kviečiamos du mėnesius automobilius iškeisti į žingsnius. Iššūkyje varžosi ne tik mokyklos, lietuvių bendruomenės užsienyje, bet ir viešojo sektoriaus įstaigos. Organizatorių teigimu, tai proga kiekvienam asmeniškai prisidėti prie aplinkai draugiškos Lietuvos kūrimo, fizinės bei emocinės sveikatos gerinimo.

Edgaras ir Anželika jau savaitę dalyvauja nacionaliniame judumo iššūkyje, žingsnius rinkdami už savo mokyklą. Kaip sako jie, vaikščioti skatina ne tik noras nugalėti.

Įsibėgėjo Nacionalinis judumo iššūkis: rinkti žingsnius padeda noras varžytis

Mokytojai sako, kad dėl azarto surinkti kuo daugiau žingsnių už savo mokyklą į judumo iššūkį įsitraukia vis daugiau gimnazijos bendruomenės.

Nacionalinį judumo iššūkį sudaro šeši atskiri iššūkiai, skirti Lietuvos miestams, mokykloms, pasaulio lietuvių bendruomenėms, aukštosioms mokykloms, įvairioms bendruomenėms ir organizacijoms. Aukštųjų mokyklų iššūkyje pirmauja Lietuvos karo akademija, per savaitę surinkusi daugiau nei penkis milijonus žingsnių.

Kariūnų teigimu, noras aplenkti kitas aukštąsias mokyklas skatina žingsnius rinkti ir laisvalaikiu.

„Mus labiausiai motyvuoja tai, kad mes realiai neturim progos, kur konkuruot su kitais universitetais. Spontaniškai atsirado proga pakonkuruoti ir mes nusprendėm ją griebti, priėmėm mestą pirštinę ir norėjom įrodyti tai, kad mūsų galbūt yra mažai, palyginus su kitais universitetais, dalyvauja apie 150 žmonių, ir mes galim padaryti daugiau negu kiti“, – sako Lietuvos karo akademijos kariūnas Aurimas Sičiūnas.

Pirmauti žingsnių iššūkyje padeda ir aktyvi Karo akademijos dienotvarkė. Kaip sako kariai, daugiausiai žingsnių surenkama bėgiojant, dalyvaujant mankštose ir rikiuotėse.

„Iš tikrųjų gana lengva, mūsų dienotvarkė, galima sakyti, tam sukurta, nes nuolat judi, yra gana aktyvi. Labai prisideda prie to rytinė mankšta. Vien per rytinę mankštą surenkam 90 tūkst. žingsnių, būna ir iki šimto“, – sako A. Sičiūnas.

Dalyvavimas nacionaliniame judumo iššūkyje ne tik paskatino karius daugiau judėti, bet taip pat suartino bendruomenę, siekiant pergalės.

Judumo iššūkį iniciavusi prezidentūra teigia nesitikėjusi, kad į konkursą įsitrauks gausios užsienio lietuvių bendruomenės.

„Nepaisant to, kad iššūkis prasidėjo prieš savaitę laiko, kiekvienas gali atsisiųsti programėlę ir prisijungti prie vieno iš šešių iššūkių. Su kolegom kalbam, kad jis jau ne nacionalinis, bet globalus judumo iššūkis, turime net 40 užsienio lietuvių bendruomenių, kurios aktyviai įsitraukė, tad einame visur“, – teigė Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė.

Kanclerės teigimu, džiugina tai, kad iššūkį surinkti kuo daugiau žingsnių priėmė ir viešasis sektorius: „Mums svarbu, kad eina ne tik verslas, ne tik nevyriausybinės organizacijos, bet eina lygiai taip pat ir viešasis sektorius, eina Seimas, eina Vyriausybė, eina didžioji dalis ministerijų, tikimės, kad gale iššūkio, po dviejų mėnesių jau bus praėjusios visos ministerijos ir visos viešojo sektoriaus organizacijos.“

Organizacijų iššūkyje pirmaujančios Prezidentūros atstovai sako, kad pagrindinis šio konkurso tikslas – žalesnės Lietuvos ir švaresnio klimato siekis.

Lapkritį, pasibaigus konkursui, kiekviename iššūkyje trims daugiausiai žingsnių surinkusioms komandoms prezidentūroje bus įteikti apdovanojimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt