Gyvenimas

2021.09.22 11:44

Vilnelę valę narai ištraukė dešimtis padangų, automobilio stiklą ir vaikiškų kuprinių

LRT.lt2021.09.22 11:44

Priekinį automobilio stiklą, vaikiškas kuprines ir įvairias padangas – tokius objektus iš Vilnelės ištraukė ją valanti narų komanda. Iš viso atliekant valymo darbus komanda rado apie pustrečios tonos šiukšlių. Vilnelė valoma antrus metus iš eilės – šįkart narai keliavo atkarpa nuo Rokantiškių tvenkinio iki Belmonto užtvankos. Vilnelės valymo darbus inicijuoja „Darnu Group“ įsteigtas Darnių iniciatyvų paramos fondas, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Jo užsakymu šiemet Vilniaus hidrobiologų draugija atliko pirmąjį tokį kompleksinį upės ir su ja susijusios gyvūnijos tyrimą. Viena iš tyrimo dalių – šiukšlių lygis upėje. Tyrimo autoriai užfiksavo, kad Rokantiškių tvenkinio – Belmonto užtvankos atkarpoje galėtų būti susikaupę apie 3–4 tonas šiukšlių. Būtent šią, apie 5 km užimančią Vilnelės upės dugno ir krantų atkarpą narų komanda išvalė per pusdienį.

„Valant upę labiausiai nustebino radiniai – apie trisdešimt traktorių, sunkvežimių ir lengvųjų automobilių padangų, visiškai sveikas priekinis mašinos stiklas bei kelios vaikiškos kuprinės. Valydami upę iš viso ištraukėme net pustrečios priekabos atliekų.

Nors Vilnelė kažkada tekėjo pro industrinius Vilniaus rajonus, pramoninių atliekų čia mažai. Labiausiai vandenis teršia žmonės. Todėl be to, kad palaiko švarą, tokios akcijos kaip ši padeda atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą mūsų pačių įtaką gamtai“, – sako vyriausiasis naras Viačiaslav Filipovič.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt