Gyvenimas

2021.09.21 10:06

Lietuvė antrąkart nominuota „Emmy“: nukreipė žvilgsnį į uigūrų padėtį Kinijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.21 10:06

Nors savaitgalį dauguma sekė prestižinius „Emmy“ apdovanojimus, paaiškėjo dar ne visi: rugsėjo 28-ąją išaiškės, ar lietuvė, dokumentikos kūrėja Viktorija Mickutė pelnys šį apdovanojimą. Prodiuserė šiam apdovanojimui nominuota antrą kartą.

Tiesiogiai iš Niujorko prisijungusi V. Mickutė, likus savaitei iki dienos, kai paaiškės, ar pelnė apdovanojimą, teigia apie laimėjimą galvojanti ne tiek ir daug – jau nominaciją ji vadina dideliu pasiekimu.

„Laimėjimas būtų svarbus pasiekimas, bet darbai nelaukia. Tiek daug darbų su naujais projektais, kad ta diena tikriausiai ateis ir praeis“, – mano pašnekovė.

Antrąkart „Emmy“ nominuota Viktorija Mickutė dokumentiniame filme papasakojo uigurų padėtį Kinijoje

Komanda nominuota už interaktyvų projektą „Gyvenimas nežinomybėje“. Tai dokumentinis filmas apie uigūrų padėtį Kinijoje.

Pagrindinis darbas – filmavimas – buvo atliktas dar 2019 metais, tačiau užtruko, kol visa medžiaga, visos istorijos, papasakotos mokslininkų, tyrėjų, uigūrų aktyvistų, sugulė į viena. Teko pasukti galvą, kaip atskleisti tokią painią ir skaudžią temą su tiek daug konteksto nevarginant žiūrovų, bet suteikiant daug informacijos.

Filme uigūrų padėtis Kinijoje atskleidžiama per jaunų merginų gyvenimus. „Pritraukti uigūrų nebuvo lengva, nes kai kurie tikrai nenori viešintis, skleisti savo vardų, kiti bijo, kad tai gali turėti kokių nors pasekmių jų šeimoms ar jų pačių gyvenimams“, – kalba V. Mickutė.

Plačiau – rugsėjo 21 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Antrąkart „Emmy“ nominuota Viktorija Mickutė dokumentiniame filme papasakojo uigurų padėtį Kinijoje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt