Gyvenimas

2021.09.25 13:28

Kaip priimti savo netobulumą? Pirmiausia netapatinkite tobulumo su vertingumu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.25 13:28

Ne visiems, o gal retam pavyksta pripažinti, kad esame netobuli. Kaip priimti savo netobulumą, mintimis dalijasi streso valdymo konsultantė Janina Sabaitė-Melnikovienė ir psichoterapeutas Julius Neverauskas.

„Suvokimas, kad esame netobuli, gali būti vienas vertingiausių dalykų mūsų, suaugusių žmonių, gyvenime. Priėmę save galime eiti toliau, leisti sau tobulintis, žinoti savo ribas, stiprybes, siekti prasmingo gyvenimo“, – kalba J. Sabaitė-Melnikovienė.

Anot jos, prisijungimas prie vadinamųjų žiurkių lenktynių, kai lyginamasi su kitais, norima atitikti kieno nors kito norus, dažnai žmonėms kelia didelių iššūkių, „nepakankamumo“ jausmą.

Karjeros mokymų lektorė apie netobulumą: suvokus savo apribojimus, gali siekti prasmingo gyvenimo

„Kiekvienas esame vienetinis egzempliorius, nerasime kito tokio paties žmogaus. Priėmimas savęs, suvokimas, kad aš iš tiesų esu unikalus, nebūtinai pats geriausias, atveria žmogui prasmę toliau gyventi“, – teigia streso valdymo konsultantė.

J. Neverauskas sako, kad didžiausia problema, jog žmonės tobulumą sutapatina su vertingumu. Esame visi vertingi ir nebūdami tobuli – kadangi esame vienintelis egzempliorius, mums net nėra su kuo lygintis, atkreipia dėmesį jis.

„Kai susiduriame su problemomis, kurias mums sunku išspręsti, su žmonėmis, kuriems, mūsų nuomone ir vertinimu, sekasi geriau, galvojame: jeigu būsime tobuli, atgausime savo vertę. Tai labai klaidingas galvojimas“, – pasakoja psichoterapeutas.

Jis pažymi: žmogus, siekiantis tobulumo, siekia neįmanomo, naudoja savo resursus siekdamas to, ko neįmanoma pasiekti.

Plačiau – rugsėjo 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Karjeros mokymų lektorė apie netobulumą: suvokus savo apribojimus, gali siekti prasmingo gyvenimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt