Gyvenimas

2021.09.17 12:38

Užpylę gazuotu mineraliniu vandeniu kopūstus surauginsite per 3 dienas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.17 12:38

Į namus nebetelpa rudeninis derlius ir nebežinote, ką su juo daryti? Kaip greitai pasigaminti raugintų kopūstų, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pataria maisto tinklaraštininkė Renata Šniolienė.

„Noriu pasiūlyti „miestietišką“ būdą kopūstams surauginti. Šis būdas pritaikytas skubančiam žmogui, kuris nori pasigaminti pats, bet produktą gauti greitai“, – kalba ji.

Klasikiniu būdu rauginant kopūstus reikia mažiausiai dešimties dienų. Taip kopūstai rūgsta savo sultyse. R. Šniolienė sako, kad yra būdas, kuris leidžia savo gamybos raugintų kopūstų paskanauti kur kas greičiau. Žinoma, per žiemą tokių raugintų kopūstų neišlaikysite, tačiau jais galėsite gardžiuotis jau po trijų dienų.

Greitas konservavimas skubančiam: kaip surauginti kopūstus per 3 dienas?

„Miestietiškiems“ raugintiems kopūstams pagaminti reikės:

tarkuotų kopūstų

tarkuotų morkų

kmynų arba krapų sėklų

druskos

gazuoto mineralinio vandens

Nepamirškite remtis nustatytomis proporcijomis: vienam kilogramui arba litrui skysčio – vienas šaukštas druskos. Dar vienas svarbus dalykas – atkreipkite dėmesį, kad druska nebūtų su jodu. Maisto tinklaraštininkė tikina, jog jodas maistą gadina, tad gali mums pakišti koją.

Didysis pagalbininkas gaminant šiuos raugintus kopūstus – gazuotas mineralinis vanduo. Būtent jis kopūstus suraugins per trejetą dienų.

Kaip gaminti, žiūrėkite rugsėjo 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Greitas konservavimas skubančiam: kaip surauginti kopūstus per 3 dienas?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt