Gyvenimas

2021.09.17 08:10

Neįprasti namai ant ratų – jaukią erdvę pora užkėlė ant priekabos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.17 08:10

Išvykų bei kelionių gausa porą įkvėpė sukurti namus, kuriuos būtų galima tarsi priekabą užkabinti ant paprasto automobilio ir vykti dešimtis, gal net šimtus kilometrų. Kol kas jiedu keliavo tik po Lietuvą, bet neabejoja, kad jų kūrinys atlaikytų ir tolimesnes keliones.

Ievos ir Algirdo Šimoliūnų gyvenimas neatsiejamas nuo aerodromų. Keliolika metų, praleistų keliaujant šimtus kilometrų iš vieno jų į kitą, porą įkvėpė sukurti mobilią erdvę, išvykose galinčią atstoti namus.

„Algirdas būna aerodromuose nuo vaikystės, o aš pati, su juo susipažinusi prieš 12 metų, irgi pamilau tas erdves. Vasaros metu, varžybų metu yra tekę gyventi kemperiuose, palapinėse, įvairiuose namuose, tai pasvajodavome, kad būtų smagu turėti ir savo“, – pasakoja Ieva.

Daug keliaujanti pora susikūrė namus, prikabinamus prie automobilio: patogu dviese, bet gali tilpti ir šeima

Šešių kvadratinių metrų namelyje patogu dviese, bet gali tilpti ir šeima. Planuojant interjerą apgalvota, ko gali prireikti išvykose, tad čia sau vietą rado bene visi svarbiausi daiktai. Natūralios spalvos bei medžiagos pasirinktos siekiant sukurti namus primenantį jaukumą. Taip pat norėta nenutolti nuo gamtos ir užtikrinti ilgalaikiškumą.

„Brėžinyje braižiausi ir ne vieną kartą pergalvojau, kaip sudėlioti tiek daiktų, kurie būtų patys svarbiausi ir kad jų dydis būtų ne per didelis, ne per mažas, kad jie gražiai atrodytų, išlaikytų erdvę. Spalvos yra vientisos. Svarbiausia, kad naudojamos natūralios medžiagos: apkalėme dailylentėmis ir jų net nedažėme. Jaučiasi medžio kvapas“, – sako Ieva.

Algirdas pažymi, kad ir pats namelis, jo karkasas padarytas iš medžio. „Norėjome lengvo namelio. Naudojome kaip įmanoma natūralesnes medžiagas, beveik nėra jokio plastiko. Tai natūralus miško gaminys“, – teigia jis.

Gyvenamąją erdvę kūrėjai užkėlė ant priekabos, kuri atitinka visus techninius reikalavimus, tad ją patogu transportuoti iš vienos vietos į kitą. Namelį galima tempti paprastu automobiliu, greitis būna nedidelis, apie 80 km/h, bet gali nuvažiuoti visur, sako Algirdas.

„Po visą namelį kaip tikrame name esame išsivedžioję elektrą, pritaikę, kad būtų šildytuvas. Taip pat esame pasidarę ventiliaciją, nes plotas mažas, reikia, kad būtų gryno oro. Yra vanduo. Ieškojome balanso, nes priekabą turi subalansuoti taip, kad truputį daugiau svertų priekis. Mums pagelbėjo vandens bakai. Turime siurbliuką, kriauklėje galima plauti indus ir t. t.“, – kalba jis.

Nuo idėjos iki projekto įgyvendinimo praėjo kiek daugiau nei pusmetis, o kai kurias detales pora dar dailina. Ir nors šaltuoju metų laiku namelio dar neišbandė, jiedu mano, kad jame gyventi galima ir žiemą.

Plačiau – rugsėjo 16 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Daug keliaujanti pora susikūrė namus, prikabinamus prie automobilio: patogu dviese, bet gali tilpti ir šeima
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt