Gyvenimas

2021.09.15 07:21

Klausiate – atsakome. Kas atsitinka valgomajai druskai, pasibaigus jos galiojimo laikui?

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.09.15 07:21

Yra nuomonių, kad valgomoji druska yra tinkama gardinti maistą kone amžinai. Tačiau ant jos pakuočių beveik visada rasime datą, iki kada ją derėtų suvartoti. Ar druska turi galiojimo laiką ir kas atsitinka jam pasibaigus, atsako specialistai.

Kaip portalui LRT.lt teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Vilma Pušinaitė, pagal galiojančius teisės aktus, valgomajai druskai nėra privaloma nurodyti tinkamumo vartoti termino. Ar druskai reikalinga ir tikslinga nurodyti tinkamumo vartoti datą, visada sprendžia jos gamintojas.

„Priklausomai nuo gamintojo siekiamų išlaikyti deklaruotų kokybinių, maistinių savybių (pvz., joduota druska), pakuotės, pateikimo sąlygų, gali būti suteiktas tinkamumo vartoti terminas ir kartu gali būti pateikta nuoroda apie laikymo sąlygas ar rekomenduojamą suvartojimo laiką atidarius valgomosios druskos pakuotę“, – teigė V. Pušinaitė.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Maisto saugos ir kokybės katedros prof. dr. Elenos Bartkienės, laikant sandariai, druskai nieko neatsitinka. Tačiau jei druską laikysime atvirame inde, ji sukietės ir praras dalį skonio.

„Tai vyksta dėl higroskopiškumo, t. y., daugelis sausų produktų, laikomi atvirai, iš aplinkos sugeria drėgmę. Drėgnesnis produktas bus mažiau sūrus, nes mažesnė grynos medžiagos koncentracija“, – paaiškino E. Bartkienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.