Gyvenimas

2021.09.14 09:00

Grybautojai šiemet ypač pamėgo skėtines žvynabudes – Narmontaitės patarimai, kaip jas atpažinti ir gaminti

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.09.14 09:00

Vis daugiau Lietuvos grybautojų atranda skėtines žvynabudes. Žmones traukia ne tik išskirtinė grybo išvaizda, bet ir skonis. Grybavimo entuziastė aktorė Nijolė Narmontaitė skėtines žvynabudes renka jau ne pirmus metus, o su portalo LRT.lt skaitytojais dalijasi ir jų ruošimo receptu.

Skėtinė žvynabudė – pievagrybinių šeimos grybų rūšis. Tai vienas didžiausių Lietuvos kepurėtųjų grybų. Jos balkšva kepurė su rusvais žvyneliais gali užaugti ir iki 30 ar net daugiau centimetrų skersmens. Kotas ilgas, ant jo matomas sijonėlis.

Šio grybo skonis kai kam primena kepsnį ar žuvį. N. Narmontaitė skėtines žvynabudes ruošia labai paprastai.

„Labai skanu žalias žvynabudes pamirkyti į plaktą kiaušinį ir pakepti lydytame svieste“, – moko N. Narmontaitė.

Aktorė šių grybų atsargų prisiruošia ir žiemai.

„Žvynabudes džiovinu, laikau stiklinėje taroje, kavamale sutrynusi į miltus, beriu į padažus, sriubas, ypač pagerina burokėlių, pupelių sriubų skonį“, – teigia N. Narmontaitė.

Nors vis daugiau grybautojų domisi skėtinėmis žvynabudėmis, jas rinkti derėtų atsargiai. Šį grybą lengva supainioti su nevalgoma musmire. Paklausta, kaip neapsirikti, N. Narmontaitė įspėja: „Pradžiai reiktų į mišką išeiti su žinovu, nes tik iš paveikslėlio nusižiūrėjęs gali ir nusigrybauti.“

Nemažai N. Narmontaitės receptų, kaip ruošti grybus, galima rasti ir naujausioje jos knygoje „Aktoriai ir(gi) skanėdos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt