Gyvenimas

2021.08.31 11:41

Legendiniam kvapui – 100: jam naudojami jazminai auginami tik viename regione

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.31 11:41

Prancūzijos pietuose, netoli Graso miesto, skubama nuimti jazminų derlių. Šių gėlių aromatas – svarbiausia kvepalų „Chanel no. 5“ sudėtinė dalis, o jiems šiemet sukanka 100 metų.

Plačiabrylės skrybėlės būtinos, kai kaitina Prancūzijos pietų saulė, kuri suteikia čia augantiems jazminams ypatingo aromato.

Jie pagrindinė kvepalų „Chanel no. 5“ sudėtinė dalis, nors kvepalus sudaro keliolikos aromatų derinys.
Legendinė Coco Chanel kvepalus sukūrė 1921 metais.

„Graso jazminai tikrai svarbiausia „Chanel no. 5“ kvepalų sudėtinė dalis. Turime juos labai saugoti, nes juos imama auginti kitur, tikriausiai dėl nekilnojamojo turto verslo, apskritai visuomenės permainų. Bet devintajame dešimtmetyje mes suvienijome jėgas su vietos augintojais ir turime tokios kokybės jazminus, kokių mums reikia“, – sako „Chanel“ vyriausiasis parfumeris Oliver Polge.

Kad turėtų tokių jazminų, kokių reikia, bendrovė ne tik suvienijo jėgas su vietos augintojais 20 hektarų plote. Kai savininkai ėmė pardavinėti netoli Žydrosios pakrantės esančius plotus, pati įsigijo 10 hektarų žemės. Pandemijos metai jai buvo nelengvi.

„Sakyčiau, savotiški metai. Esu svarbiausia „Chanel“ „nosis“, labai stengėmės nepasigauti kovido”, – sako O. Polge.

Užsikrėtę koronavirusu žmonės prarandą skonio pojūtį ir uoslę, kuri yra svarbiausia parfumerio darbe. Kitaip neužuos išskirtinio Graso regiono jazminų aromato. Šis regionas gėlių ir kvapų centras nuo 17 amžiaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt