Gyvenimas

2021.08.27 13:28

Telšiuose steigia naują muziejų ir ieško eksponatų – meškinų, meškų, meškučių ir lokių

LRT.lt2021.08.27 13:28

Žemaitijos turizmo informacijos centras steigia meškučių muziejų, todėl ieškoma meškinų, meškų, meškučių ir lokių, rašoma įstaigos pranešime žiniasklaidai.

Centras kviečia galinčius suteikti vertingos informacijos apie meškius, juos mačiusius ar pažįstančius asmenis, galinčius turėti meškiną, kreiptis tel.nr.: +370 618 63448 arba el. paštu: turizmocentras@telsiai.lt

„Jei manote, kad būtent jūsų meška nusipelnė būti paieškoma ir verta eksponato vardo, neškite ar siųskite ją į Žemaitijos turizmo informacijos centrą adresu: Turgaus a. 21, Telšiai. Informuojame, kad jūsų vardas, pavardė bei gyvenamoji vieta, iš kurios atkeliaus meškis, oficialiai bus įrašyta šalia jūsiškio muziejaus eksponato, todėl konfidencialumo negarantuojame (galimos pavienės išimtys). Padėkite mums Telšius paversti tūkstančių meškų miestu!“ – skelbia Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Šiuo metu Telšiuose galite rasti net 50 gudriai pasislėpusių meškų. Tai ir meškos pėda, žyminti europinio, istorinio – etnokultūrinio Lietuvos regiono – Žemaitijos – sostinės vietą. Tai ir tyliai svajojantys, mylintys, vienijantys bei troškimus pildantys ant motinos meškos nugaros įsitaisę meškiukai ir žemaitukai.

Tai ir žaismingos meškutės, besiilsinčios ant gražuolio Masčio pakrantės tiltelių. O kur dar Žemaitijos gaublį tvirtai laikančios, laikrodžio tikslumą prižiūrinčioji ar įvairiuose ženkluose šmėžuojančioji? Visas išvardintas meškas bei dar 17 kitų kūrė Telšius mylintys žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt