Gyvenimas

2021.08.12 09:44

Vilniaus šviesų festivalyje – kanklių tonai ir izraelietiški skoniai

LRT.lt2021.08.12 09:44

Rugpjūčio 13 d. P. Cvirkos skvere vyks šviesos meno ir muzikos sintezė: Agotos Zdanavičiūtės muzikinis kanklių pasirodymas Vėjo Aliuko šviesos instaliacijos „Jungtis“ fone. Renginio iniciatoriai – Vilniaus šviesų festivalis ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kavinė „Cvi parke“, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Norime atgaivinti ir įveiklinti skverą prie P. Cvirkos paminklo. Nors erdvė iki šiol buvo tuštoka, šiandien norime pakeisti šios vietos aurą ir atverti naują skvero puslapį“, – sako Rafael Gimelstein, vienas iš iniciatyvos autorių ir kavinės kūrėjų.

R. Gimelstein pabrėžia, kad kartu su Vilniaus šviesų festivaliu sukurtas renginys – unikalus dviejų skirtingų meno žanrų susitikimas, kuriam ypač svarbi yra akimirkos nuotaika, susirinkusiųjų emocija ir ryšys su auditorija. Menininko Vėjo Aliuko šviesos instaliacijoje „Jungtis“ centre – šviesos dalelė, kuri gali paskatinti atskirų elementų jungimąsi. Pulsuojanti šviesos instaliacija papildys Agotos Zdanevičiūtės muzikinį pasirodymą, kuriame irgi svarbi jungties tema: atlikėjos kanklinėse kompozicijose persipina lietuviškų sutartinių ir lietuvių liaudies dainų motyvai.

„Muzikantė Agota Zdanevičiūtė lietuvišką folklorą atlieka nuo vaikystės, vėliau repertuare atsirado kitų kultūrų liaudies muzika. Vėjas Aliukas šviesomis sukuria netikėtus derinius ir objektus.

Meninės programos P. Cvirkos skvere pradžia – rugpjūčio 13 d., penktadienį, 21.30 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt