Gyvenimas

2021.08.05 15:29

Čekijos bukų miškai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą

LRT.lt2021.08.05 15:29

Jizeros kalnų bukynų nacionalinis gamtos draustinis, kurio plotas yra maždaug 27 kvadratiniai kilometrai, įsikūręs Jizeros kalnų šiauriniuose šlaituose, Libereco krašte, šiaurės Čekijoje. Jo unikalumą ir svarbą pabrėžė UNESCO tarptautinis komitetas, įtraukdamas Jizeros bukynus į Pasaulio gamtos ir kultūros paveldo sąrašą, rašoma Čekijos turizmo agentūros pranešime žiniasklaidai.

Bukų miškai tapo pirmuoju Čekijos gamtos draustiniu, įtrauktu į UNESCO sąrašą.

Jizeros bukų miškai yra laikomi unikaliais dėl jų išsaugojimo būklės. Visa veikla draustinyje yra planuojama, skiriant ypatingą dėmesį gamtos paveldo apsaugai ir vengiant masinio turizmo kalnuose. Ragindamas laikytis gero elgesio gamtoje principų, regionas nustatė savo „10 gero elgesio gamtoje taisyklių“. Sąrašas prieinamas spausdinta ir elektronine forma.

Nors gamtos draustinio pavadinimas rodo, kad ten yra tik bukai, kraštovaizdį sudaro ne vien tik medžiai. Bukų miškuose rasite įvairių įdomių uolienų, apžvalgos vietų ir vaizdingų krioklių. Dėl stačio reljefo didesnė draustinio dalis pasiekiama tik pėsčiomis. Jizeros kalnų buko miškų žavesys slypi taikioje harmonijoje, natūralioje išmintyje ir grožyje kiekvienu metų laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.