Gyvenimas

2021.08.05 14:43

Lietuvos jūrų muziejus praturtėjo įspūdingu laivo modeliu

LRT.lt2021.08.05 14:43

Lietuvos jūrų muziejus praturtėjo įspūdingu laivo modeliu: kolekciją papildė ispanų burlaivis – linijinis karo laivas „Santisima Trinidad“ (1769–1805 m.), rašoma įstaigos pranešime žiniasklaidai.

Modelio autorius – Egidijus Bičkauskas, 1990 m. kovo 11 d. Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Seimo narys ir aktyvus visuomenės veikėjas. Pasitraukęs iš politinės veiklos Egidijus Bičkauskas skiria savo laiką dar jaunystėje išbandytam pomėgiui – modeliavimui ir privačios įvairių tipų laivų modelių kolekcijos rinkimui.

„Santisima Trinidad“ modelį Egidijus Bičkauskas sukūrė prieš 20 metų. Modelis yra apie 1 m ilgio ir tokio pat aukščio, mastelis – 1:90. Jo pagrindas pagamintas naudojant tipinę rinkinio konstrukciją, tačiau daug kas buvo pagamintas savo rankomis: korpusas, denis, rangautas ir takelažas.

Šiuo metu Lietuvos jūrų muziejuje ekspozicijose ir saugyklose eksponuojama ir saugoma 160 laivų modelių ir maketų. Tai skirtingų laivų tipų modeliai, atspindintys įvarius laivybos laikotarpius ir kultūrines tradicijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.