Gyvenimas

2021.08.04 11:29

18-os karininkų kursus pradėjusi Rugilė: noriu tiesiog dirbti Lietuvos labui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.08.04 11:29

„Noriu tiesiog dirbti Lietuvos labui“, – sakė LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje apsilankiusi politikos mokslus tebestudijuojanti, karininkų kursus jau praėjusi Rugilė Katinaitė.

Jaunesnioji eilinė, būsima leitenantė Rugilė kursus pradėjo būdama 18-os, juos lankė trejus metus, kas antrą savaitgalį. Mergina sakė, kad per tuos metus noras būti kare tik augo.

Karė Rugilė kviečia visus atrasti, kas jiems yra pilietiškumas: man tai – tarnyba Lietuvai

„Mano varikliukas – pilietiškumas, nes tai yra be galo plati sąvoka. Kiekvienas žmogus pats supranta, kokia yra to aukščiausia forma. Galbūt kažkam tai yra balsavimas rinkimuose, kažkam dalyvavimas pilietinėse organizacijose. Man visą laiką viena aukščiausių formų atrodė tarnyba kariuomenėje. Jaučiu labai didelę pagarbą kariams ir būti geresne kare, mokytis, gilinti savo taktines žinias, karybos žinias man visą laiką buvo labai svarbu ir tai mane motyvavo visus trejus metus“, – teigė Rugilė.

Patriotiška ji buvo nuo pat vaikystės, švęsdavo visas nacionalines šventes, dalyvaudavo mokyklos renginiuose, minėjimuose, domėjosi istorija ir jautė didelę pagarbą žmonėms, kurie kovojo už Lietuvą, o Sausio 13-oji jai – viena svarbiausių dienų, kurias reikia minėti.

„Visi mano draugai žino, kad man Lietuva yra be galo brangi“, – šypsosi Rugilė ir linki kiekvienam surasti savo pilietiškumo formą.

Paklausta, kaip įsivaizduoja save po kelerių metų, mergina nedvejoja: „Noriu tiesiog dirbti Lietuvos labui. Man labai įdomu saugumo kryptys, ir dezinformacija, informacinis karas, noriu nešti gerą žmonėms. Man visą laiką svarbus buvo aukštesnis pilietiškas tikslas. Noriu dalyvauti krašto apsaugos savanorių pajėgų veikloje ir būti Lietuvai, būti jos žmonėms.“

Tiesa, šiuo metu norint patekti į savanorių pajėgas gali tekti palaukti eilėje. „Gali tekti palaukti, ypač Vilniuje. Labai užimta. Žmonės dabar labai nori būti savanoriais. Tai yra labai džiugu, nes jie labai daug daro šiuo metu, ir su migrantais padeda pasienyje. Labai daug pagarbos šiems žmonėms“, – pokalbį užbaigia Rugilė.

Išsamiau – laidos įraše:

Karė Rugilė kviečia visus atrasti, kas jiems yra pilietiškumas: man tai – tarnyba Lietuvai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.