Gyvenimas

2021.08.03 14:35

Trečiadienį Vilniuje septintą kartą vyks mėsainių festivalis

LRT.lt2021.08.03 14:35

Trečiadienį Vilniaus Tymo turguje įvyks septintasis mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“. Neatskiriama miestietiškos vasaros dalimi tapusi šventė vėl paskandins senamiestį apetitą žadinančiuose maisto kvapuose, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai

Pasak festivalio organizatoriaus Jono Mažinto, šių dienų aktualijos dalyvauti festivalyje paskatino restoranus ar gero maisto entuziastus, kurie anksčiau apie mėsainių ruošimą net nepagalvodavo.

„Dėl to net ištikimi dalyviai festivalyje atras sau naujų dalykų. Šio patiekalo universalumas leidžia įtikti pačių įvairiausių pageidavimų turintiems lankytojams – būtent todėl į festivalį jis pritraukia tiek daug skirtingų žmonių, kurie sukuria ypatingą renginio atmosferą“, – sako J. Mažintas.

Organizatoriai pastebi, kad šiais metais festivalio dalyviai itin didelį dėmesį skiria klasikinio jautienos mėsainio ištobulinimui. Festivalyje bus galima paragauti šių mėsainių su išskirtiniais sūriais, itin aštriais ar vaisių pagardais, taip pat pagamintų iš išskirtinai nuosavame ūkyje išaugintų jaučių bei daržovių. Čia taip pat bus vegetariškų pasirinkimų, mėsainių iš vietoje rūkytų produktų ar Azijos virtuvės interpretacijų.

Iš viso šventėje bus galima išsirinkti iš apie 30-ies skirtingų mėsainių. Naujų kulinarinių patirčių išsiilgusius lankytojus čia atvilioja ir galimybė paragauti tik kartą metuose ruošiamų mėsainių. Ja pastaraisiais metais pasinaudojo iki 7000 žmonių. Be to, festivalyje iš profesionalių degustatorių bus galima sužinoti apie pasirinkto mėsainio derinimą su gėrimais, taip pat vyks Lietuvoje dar neįprastos aitriųjų paprikų valgymo varžybos.

Šiuolaikiniai gurmė mėsainių ruošėjai stengiasi vadovautis atsakingo, tvaraus maisto ruošimo ir pateikimo principais, kurie atsirado kaip atsakas greito vartojimo kultūrai. Pasaulyje gurmė mėsainių mada prasidėjo prieš daugiau nei porą dešimtmečių. Prieš aštuonerius metus ši banga pasiekė ir Lietuvą, kai atsirado specializuotų mėsainių vietų. Vėliau šis patiekalas įsitvirtino ir geriausiais renkamų, ir įvairiuose šalies kampeliuose esančių restoranų meniu.

Festivalis „Vilnius Burger Fest“ vyks Vilniaus Tymo turguje (Maironio/Aukštaičių g.), nuo 11:00 iki 23:00 val. Įėjimas į festivalį nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.