Gyvenimas

2021.08.02 16:42

Vilniaus šviesų festivalyje – intelektualaus ir interaktyvaus apšvietimo entuziastai iš Olandijos

LRT.lt2021.08.02 16:42

Iš šešiolikos III Vilniaus šviesų festivalio, sostinėje vyksiančio rugpjūčio 13–15 d., dalyvių septyni yra užsienio svečiai. Vieni iš jų – intelektualaus ir interaktyvaus apšvietimo entuziastų komanda „Hypar Collective“ (Olandija), pristatysianti šviesos instaliaciją „Hypar“, sukonstruotą iš modulinių kubų, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Interaktyvaus apšvietimo entuziastams per kūrybiškas studijas 2017–2020 m. pavyko sukurti ilgalaikį ekosistemos projektą, kuriame galėtų nuolat bendradarbiauti studentai ir pažangaus apšvietimo ekspertai.

2020 m. ambicingi jaunuoliai įkūrė komandą „Hypar Collective“, kurios vizija – derinant šviesą, garsą ir interaktyvumą kurti įtraukias ir naujų patirčių kupinas šviesos instaliacijas.

Laikantis užsibrėžtų principų buvo sukurta instaliacija „Hypar“ – didžiausias „Hypar Collective“ komandos projektas. Jį sudaro modulinė įvairiomis formomis sujungiamų aliuminio kubų konstrukcija, vaizduojanti sudėtingą hiperbolinio paraboloido modelį. Universali konstrukcija individualiai pritaikoma prie bet kokio įvykio ir kūrėjams suteikia laisvę atrasti naujas išraiškos galimybes.

Šiame kūrinyje perteikiama ir pabrėžiama sujungtų iš pirmo žvilgsnio priešingų elementų – technologijų ir gamtos – sąveikos svarba. III Vilniaus šviesų festivalyje ši instaliacija lankytojams primins apie įvairovę ir pagarbą kiekvieno asmens teisėms – ji švies vis kitomis spalvomis, joje periodiškai įsižiebs vaivorykštė.

Instaliacija „Hypar“ buvo sukurta ir pirmą kartą parodyta šviesų festivalyje „GLOW Eindhoven 2019“, o kiek vėliau instaliacijos kūrėjams teko garbė ją eksponuoti tarptautinės konferencijos „TEDxEindhoven“ scenoje. Šįmet „Hypar Collective“ komanda unikalia šviečiančių kubų instaliacija džiugins ir Vilniaus šviesų festivalio lankytojus.

Visų festivalio dalyvių kūrinius kviečiame apžiūrėti III Vilniaus šviesų festivalyje, kuris vyks rugpjūčio 13–15 d. (Žolinių savaitgalį) nuo 22 iki 3 val. nakties.

Festivalio metu lengviau rasti ir aplankyti visus objektus padės mobilioji programėlė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.