Gyvenimas

2021.07.29 13:43

Saldiems kvapams vasarą – ne laikas: parfumerė patarė, kokie kvapai vėsina, mažina prakaito kvapą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.29 13:43

Kvepalai ne tik suteikia malonų aromatą, bet ir vėsina. Kokius kvapus rinktis vasaros laikotarpiu, patirtimi dalijasi kvepalų ekspertė Laimė Kiškūnė.

Kvepalų gamintoja L. Kiškūnė su aromatų pasauliu siūlo pradėti pažintį nuo suvokimo apie jų poveikį. Kvapai kiekvieną veikia skirtingai. Nepasiklysti kvapuose padės jų skirstymas į grupes.

„Galime įsivaizduoti, kad turime lapą, jį padalinti vertikaliai ir horizontaliai. Vertikalės viršuje mes atidėtume kvapus, kurie yra šilti, saldūs ir narkotiniai, turtingi, atpalaiduojantys. Tai būtų gėlių, medaus kvapai. Greičiausiai tokie kvapai karštą vasaros dieną sukeltų galvos skausmą“, – kalba parfumerė.

Parfumerė: tinkamai parinkti kvapai gali net vėsinti karštą vasaros dieną

L. Kiškūnė teigia, kad saldiems kvapams priešingi kartūs. Samanų, santalų bei vetiverijų kvapai primena žemę ir drėgmę, todėl tai – puikus pasirinkimas karštomis dienomis.

„Tai ir yra vėsinantys ir šaldantys kvapai. Žmonės šiltuose kraštuose iš vetiverijų šaknų pina užuolaidas, jas šlaksto vandeniu, iš tikrųjų jos suteikia malonų vėsos, gaivos kvapą. Aš mielu noru karštą vasaros dieną rinkčiausi būtent vetiveriją. Dabar naudoju vetiverijos hidrolatą, jis iš tikrųjų nuima tą nuovargį, karštį, labai atvėsina ir atgaivina, tarsi įžemina, pajunti žemės, vėsos, šaknų kvapus“, – pasakoja pašnekovė.

Parfumerė sako, kad vasarą prieskoniniai kvapai, kaip muskusas ar vanilė, gali varginti. Citrusiniai, vandens, mentoliniai kvapai – priešingai. Jie priskiriami prie gaivinančių aromatų. Pašnekovė iš šios grupės išskiria šviežios žalumos kvapus, kurie karštą dieną malonūs ne tik mums patiems, bet ir aplinkiniams.

„Šviežios žalumos kvapai karštą dieną būtų patys maloniausi, gaiviausi. Jie taip pat maloniausiai sklinda aplinkiniams, ne tik pačiam žmogui. Atgaivina, suteikia tonuso, švaros, šiek tiek maskuoja prakaito kvapą ir suteikia gaivos iliuziją, aplinkiniams jie yra visiškai priimtini ir malonūs“, – tikina ji.

Anot L. Kiškūnės, svarbu ne tik tai, kokius kvapus renkamės, – ne mažiau svarbūs ir kvepinimosi įpročiai. Darbo aplinkoje rekomenduojama kvepintis gaiviais kvepalais – įvairių aromatų mišinys uždaroje patalpoje gali veikti neigiamai. Stiprūs kvepalai dirgina, kelia nemalonių pojūčių, galvos skausmą, net alergijas.

„Kvapas mus veikia labai stipriai. Veikia ne tik labai pozityviai, kartais jis mus gali labai dirginti, erzinti, okupuoti erdvę ir priversti jaustis labai nemaloniai. Tarkime, žmogus labai stipriai užuodžia muskusą, nes jis yra erotinių kvapų grupėje; kai žmogus iš pačio ryto prisikvepina tais muskusais ir skleidžia tą erosą aplinkui save visą dieną, apima labai specifinė būklė. Etiketas turėtų būti, žmonės turėtų lavintis, suprasti, kuo jie kvepinasi“, – pažymi reportažo herojė.

Aromatų skirstymas į grupes padeda išsirinkti tinkamiausius kvepalus vasaros laikotarpiu. Priešingai nei saldūs, citrusiniai, žoliniai bei kartesni kvapai esant aukštai temperatūrai ne tik skaniai kvepia, vėsina, bet ir nedirgina aplinkinių.

Plačiau – liepos 29 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parfumerė: tinkamai parinkti kvapai gali net vėsinti karštą vasaros dieną
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.