Gyvenimas

2021.07.27 17:48

Nuo Rijekos iki Dubrovniko palei Adrijos jūrą – pora Kroatiją atrado keliaudama motociklais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.27 17:48

„Norėjome paragauti vasaros ne per stiklainį, o tą uogienę kabinti šaukštais“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako LRT PLIUS laidos „Į sveikatą!“ vienas kūrėjų Tomas Ramašauskas, neseniai su žmona grįžęs iš kelionės po Kroatiją su motociklais.

„Pirmiausia nuvykome į Zagrebą, pasitikusį lietumi. Tačiau tik tam, kad vėliau tik dar labiau pajaustume Kroatijos saldumą ir grožį“, – neabejojo T. Ramašauskas, Kroatijoje sėdęs ant motociklo.

Jis sako su žmona šią šalį pasirinkęs todėl, kad palei Adrijos jūrą besidriekiantis kelias nuo Rijekos iki Dubrovniko yra vienas gražiausių: „Didžiausią įspūdį palieka gamta. Nors buvo skardžių, kur aptikome išmestą mašinos bamperį, palyginti su kitomis Europos šalimis Kroatija yra ganėtinai švari, o vietos gyventojai vertina tai, ką turi – nuostabią gamtą. Ir tu gali ja mėgautis.“

Jo teigimu, kai kurių Kroatijos miestų atmosfera priminė Palangos ar Šventosios, kur atostogauja šeimos, dienas leidžiančios prie jūros, o vakarais išeinančios pasivaikščioti. „Tačiau mums reikėjo daugiau įspūdžių, kurių kelionės metu ir prisirinkome. Niekur neskubėjome – čia ne ralio trasa, tiesiog stengėmės pasimėgauti kiekvienu kilometru, atrodo, kad skridome ir galėjome mėgautis neregėtais vaizdais“, – pasakojo T. Ramašauskas, šyptelėjęs, kad Kroatijoje sutiko gerų žmonių, paragavo skanaus maisto, pasigėrėjo gražia gamta, neišvengė ir menko motociklo gedimo. Taigi kelionė buvo tikrų tikriausias nuotykis, teigė jis.

Tiesa, vyras juokiasi, kad kelionėje rado laiko pabūti su savimi, o taip pat su žmona dar labiau nugludino prisitaikymo vienas prie kito įgūdžius. Kelionės metu pora bendravo racijomis, įtaisytomis šalmuose.

„Per 20 metų kartu, tai kone pirmosios mūsų atostogos dviese“, – šyptelėjo T. Ramašauskas, jau pasvajojantis ir apie kelionę su motociklais, į kurią leisis ne tik su žmona, bet ir su savo atžalomis.

Daugiau kelionės įspūdžių ir vaizdų – laidos įraše.

Po 20 metų į kelionę tik su žmona išsileidęs Tomas užtikrintas: poroje svarbu atrasti bendrą veiklą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.