Gyvenimas

2021.07.25 17:34

Baigiasi Jūros šventė: miestą palieka nuo pat savaitės pradžios ypatingą atmosferą uostamiestyje kūrę burlaiviai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.25 17:34

Šiųmetės Jūros šventės programoje dedamas vienas gražiausių akcentų – miestą palieka regatos „Baltic Regatta 2021“ burlaiviai. Su svetingu uostu jiems buvusia Klaipėda laivai atsisveikino įspūdingu paradu Baltijos jūroje.

Per Klaipėdos uosto vartus išplaukiančių burlaivių įgulos mojo ir sveikino juos išlydinčius klaipėdiečius ir miesto svečius.

Baltijos jūroje išsirikiavęs įspūdingų burlaivių paradas tapo tarsi paskutiniuoju ryškiausiu šiųmetės Jūros šventės akcentu.

Regatos burlaiviai uostamiestyje pradėjo švartuotis dar antradienį.

Anot organizatorių, palankus vėjas burlaivius link miesto pastūmėjo gerokai greičiau nei planuota. Pirmieji į Klaipėdą atplaukė C ir D klasės laivai, kurie įplaukę pro Klaipėdos uosto vartus švartavosi Danės krantinėse.

Penktadienio rytą pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė ir visi didieji burlaiviai – 5 A klasės ir 6 B klasės burlaiviai. Iš viso Klaipėdos krantines papuošė 22 burlaiviai, tačiau dėl įtemptos COVID-19 situacijos, burlaivių lankymas buvo uždraustas.

Regata „Baltic Regatta“ šiemet pakeitė birželį turėjusią įvykti, tačiau dėl pandemijos atšauktas „The Tall Ships Races“ burlaivių lenktynes, kurių starto uostu birželio pabaigoje turėjo būti Klaipėda.

Planuotos penkių etapų laivų varžybos Klaipėda-Turku-Mariehamnas-Talinas-Ščecinas atšauktos po to, kai gegužės gale, dėl įtemptos pandeminės situacijos pasaulyje ir galimo COVID-19 paplitimo, apie savo pasitraukimą iš lenktynių pranešė Turku (Suomija) ir Mariehamno uostai (Alandų salos).

Numatoma, kad renginys įvyks 2024-aisis, Klaipėdai palikta teisė būti starto uostu.

Nusprendus atšaukti didžiųjų burlaivių lenktynes, Klaipėda kartu su dar dviem Baltijos jūros uostais – Talinu ir Ščecinu, sulaukė bent jau dalies regatoje planavusių dalyvauti burlaivių.

Dar birželį Klaipėdos meras V. Grubliauskas šią regatą ir burių šlamesį apibūdino kaip vieną svarbiausių Jūros šventės akcentų.

„Jūros šventė turės jai labai daug žavesio, šarmo pridedančio burių šlamesio. Tai bus ir gražus, rimtas akcentas minint šiais metais įvairių sukakčių virtinę. Viena iš jų labai svarbi mums visiems – uosto 30-mečio renginių plejada. Manau, tai irgi taps vyšnaite ant torto. Ir reikėtų pasidžiaugti, kad Klaipėda išlieka tuo patikimu uostu, kurio iš vėžių neišmuša visi pandeminiai ribojimai ar sudėtingumai“, – tuomet akcentavo V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.