Gyvenimas

2021.07.25 20:49

Neapsigaukite: prekybos centruose parduodamas gira vadinamas gėrimas – ne sveikesnė limonado alternatyva

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.07.25 20:49

Manote, kad prekybos centruose parduodama gira – sveikesnis gėrimas už kolą? Verta panagrinėti, ką parduoda kai kurie giros gamintojai. Kas slepiasi populiarių girų buteliuose? LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ komanda vėl leidosi į ieškojimus – nusipirko atsitiktinai pasirinktos keturių gamintojų lietuviškos giros, kad išsiaiškintų, ką iš tiesų geriame, – girą ar paprasčiausią limonadą.

Restorano šefas Tomas Rimvydis pradėjo nuo giros degustacijos. Jis nežinojo nei gėrimo gamintojo, nei sudėties, nei kainos.

„Fu, neskanu. Tas pats, kas gertum dažytą šlykštų vandenį, – ragaudamas pirmą girą emocijų neslėpė jis. – Bandyta „išlaužti“ giros variaciją, bet čia visiškai nieko panašaus į girą nėra.“

Kitas gėrimas taip pat nuvylė: „Šiek tiek „gazo“, bet, o Jėzau, kiek cukraus.“ Dar vieną girą šefas įvertino vienu žodžiu, tiksliau – viena raide: „Tas pats Š.“

Naminę girą savo restorane gaminantis T. Rimvydis šokiruotas. Sako, visas keturias giras galima imti ir supilti į vieną – niekas nepasikeis.

Giros sudėties tyrimas: ar tikrai gira sveikesnė už kolą?

„Gal skiriasi gazuotumas, spalvos, bet pats principas yra vienodas. Net didelis ekspertas ar technologas labai neatskirs skirtingų skonių, bet iš šitų nė viena nėra panaši į tą tikrą girą“, – mintimis dalijasi virtuvės šefas.

Jeigu kalbėtume apie girą, kurią nuo mūsų prekybos centrų lentynų imame ir dedame į pirkinių krepšelius, tikrai galime pastebėti, kad jos sudėtyje dažniausiai nerasime nei mielių, nei duonos, nei razinų, ko privalėtų būti tikroje natūralioje giroje, atkreipia dėmesį gydytojas dietologas Edvardas Grišinas.

Jeigu vartojate tokią girą, turite žinoti, kas yra tikra gira. Pasak T. Rimvydžio, gira – tai natūralios fermentacijos, stipraus duonos aromato gėrimas. Fermentaciją sukelia mielės, o pati gira turi būti sodrios tamsios spalvos, jei tai tradicinė juodos duonos gira.

Pasigaminti naminės giros visai nesudėtinga ir labai pigu. Kaip – papasakojo virtuvės šefas.

„Mieles šiltame vandenyje su duonos plutele paliekame per naktį fermentuotis. Dviem litrams vandens – šaukštas du cukraus, kad mielės susiaktyvintų. Jeigu mėgstate stipresnę fermentaciją, kambario temperatūroje galima palaikyti dvi paras. Tada ją nukošiame, sustabdome stiprią fermentaciją. Galima susipilstyti į butelius, bet neuždarykite aklinai, vis dėlto procesas vyksta. Pastatykite šaltai ir vasaros laikotarpiu drąsiai galite vartoti“, – pataria T. Rimvydis.

O iš ko pagaminta parduotuvėse pirkta gira, jei šefas tikina, kad tai ne gira, o geriausiu atveju – gazuotas giros skonio gėrimas?

Du litrai giros – euras, stebisi virtuvės šefas. Žurnalistė Laima Karaliūtė skaito sudėtį: vanduo, cukraus sirupas, gliukozės sirupas, giros miso koncentratas, anglies dioksidas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, natrio benzonatas. Duonos nėra, mielių irgi – apibendrina T. Rimvydis.

Gal dvigubai brangesnės giros sudėtyje yra tikros giros ingredientų? Deja, sudėtis vėl tokia pati. Ir kitose nusipirktose girose nerasta nei duonos, nei mielių, nei uogų, o ir burbuliukai gėrime – ne natūralios fermentacijos pasekmė, gira paprasčiausiai dirbtinai prisotinta dujų.

Šefo išvada kategoriška: „Visi tiki, kad tai tikra lietuviška gira, o į tai nėra jokio panašumo. Tai tas pats, kas padarytume cepelinus, bet be bulvių. Įdedame krakmolo, padarome cepelinus, bet nededame bulvių, padarome iš krakmolo. Tai tas pats.“

Verta paskaičiuoti, kiek pridėtinio cukraus gamintojai deda į šiuos gėrimus, mat daugelis įsitikinę, kad tokią girą gerti sveikiau nei limonadą.

Tiriamose girose rasta stulbinamai daug cukraus – nuo 82 gramų iki 100 gramų viename litre.

Dietologas E. Grišinas primena, kad per dieną sveikam žmogui pridėtinio cukraus galima suvartoti vos apie 25 gramus, t. y. 5 arbatinius šaukštelius. Jeigu žmogus turi lėtinių ligų, serga nutukimu ar cukriniu diabetu, skaičius žymiai mažesnis.

Ką sako atsakingos institucijos, kurios nedraudžia šiuos gėrimus vadinti giros vardu? Koks gėrimas turi teisę vadintis gira?

„Nėra konkrečių reikalavimų, kiek salyklo turėtų įeiti į tikrąją girą“, – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Vitytė.

Jeigu salyklo išvis nėra, anot jos, tada tokia „gira“ turėtų būti vadinama aromatizuotu giros skonio gėrimu. Kas kontroliuoja ir stebi, kad gamintojai teisingai pavadintų savo gėrimą?

K. Vitytė sako, kad būtent Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcija yra kontroliuoti, kad produktai būtų suženklinti pagal tai, kas jie ir yra, kaip reikalauja nacionaliniai ir europiniai teisės aktai.

Deja, nei iš ko pagaminta, nei kiek privalomų ingredientų turi būti giroje nežino ir valstybės specialistai. Sudėtis paliekama gamintojo sąžinei.

Kol atsakingos institucijos neapibrėžė, kas gali būti vadinama gira, o kas – tik giros skonio gėrimu, belieka įdėmiai skaityti sudedamąsias dalis ir neapsigauti, kad gira – visada sveikiau už limonadą. Geriausia patiems pasigaminti giros ir nerizikuoti savo ir vaikų sveikata.

Plačiau – balandžio 22 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Giros sudėties tyrimas: ar tikrai gira sveikesnė už kolą?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.