Gyvenimas

2021.07.23 11:01

Zitos Kelmickaitės vasara Stripeikiuose, kur lietuviškos bitės dūzgimas traukia ir Japonijos ambasadorių

LRT.lt2021.07.23 11:01

„Kokia gi vasara be bičių? Ir kokios gi bitės, jei jos neprineša medaus? Tik Stripeikių kaime galite rasti tokį liepų žydėjimą ir kvepėjimą, tokį bičių dūzgimą“, – sako laidų vedėja Zita Kelmickaitė, užsukusi į Ignalinos rajone esantį Bitininkystės muziejų. Beje, ji patikino, kad čia galima užsukti drąsiai – geriems žmonėms bitės negelia.

„Sveiki, suradę mus girių glūdumoje, tarp ežerų ir upokšnių“, – lankytojus pasitinka užrašas informaciniame stende prie muziejaus įėjimo. Kaip pasakoja muziejaus administratorė Danutė Indrašienė, muziejus yra nestatiškas, atviras. Jame galima paliesti įvairius eksponatus, atlikti užduotis, daug sužinoti ir pažinti bitę.

„Autentiškoje vieno iš pastatų palėpėje buvo pakabinti hamakai. Pasirodo, įkritus į hamaką, kūnas iškart atsipalaiduoja“, – pastebi D. Indrašienė.

Vasara su Zita Kelmickaite. Kaip miegasi hamake ir ką galima sukurti iš žolynų?

Visišką palaimą palėpėje suteikia suskambusios archajiškos sutartinės, o klojime – visi atvykusieji gali gėrėtis Aušros Steikūnienės surištais sodais. O kur dar savitos Viktorijos Bitinaitės sukurtos kompozicijos...

Kaip pasakoja Z. Kelmickaitė, Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki ir neseniai kanklėmis užgrojusi jo žmona Yuko Yamasaki taip pat ne sykį lankėsi Stripeikiuose. Kiekvieną kartą, kai pasitaiko proga pamatyti ką nors naują ar su tradiciją susijusia veiklą, pora atskuba čia.

Yuko negali atplėšti akių nuo tradicinės veiklos, domisi, kaip žmonės kuria, iš ko kuria. „Esu nustebinta sodų grožio ir jų įvairovės. Sodų neteko kurti, bet yra daug įvairių formų, kurias galima kurti iš augalų“, – sakė Y. Yamasaki.

Japonijos ambasadorius sakė, kad iš Lietuvos norėtų išsivežti daug dalykų: „Bet svarbiausia – lietuvių darną su gamta. Norėčiau tą priminti ir japonams. Be to, lietuviams svarbu susitikti, nepaisant atstumų. Na, o bitės – galbūt visur vienodos, tik Lietuvoje jos – bičiulės, o Japonijoje – piktos, skaudžiai gelia.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.