Gyvenimas

2021.07.22 17:45

Klierikas apie Bažnyčios aktualijas: konfliktai kyla dėl žmogiškų netobulumų, kurių turi ir kunigai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.22 17:45

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje lankėsi Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikas Mantas Jakštas. Jis laidoje pasidalijo mintimis apie pašaukimą kunigystei bei dabartines Bažnyčios aktualijas. Klierikas primena, kad vyrai ateina į seminariją ir kunigai išeina iš jos kaip žmonės su netobulumais, – jie netampa pusdieviais.

Lenkijoje fiksuojama pasitraukimo iš Bažnyčios banga – žmonės vis dažniau nusisuka nuo Bažnyčios dėl to, kad ji politikuoja ar pan. M. Jakštas, iš vienos pusės, supranta žmones, kodėl jiems skauda, kad Bažnyčia eina tokiu keliu, pasirenka vieną ar kitą pusę, tačiau, iš kitos pusės, jo nuomone, kartais pamirštamas svarbiausias dalykas apie Bažnyčią.

„Galvoju, kodėl žmonės eina į Bažnyčią arba apskritai Bažnyčia egzistuoja? Dėl Dievo. Man atrodo, kad mes per dažnai nusiviliame žmonėmis, kurie veikia Bažnyčioje, bet pamirštame, kad pati Bažnyčia yra tik dėl Dievo“, – pažymi jis.

Pats M. Jakštas ėmė studijuoti istoriją, o vėliau nutarė perstoti į kunigų seminariją. Dabar jis – jau penktakursis.

Klierikas: per dažnai nusiviliame žmonėmis, kurie veikia bažnyčioje, bet pamirštame, kad ji pati – tik dėl Dievo

„Buvau padorus studentas su visais to trūkumais ir privalumais. Nueini į barą ir leidi laiką, matyt, daugiau linksminiesi, negu studijuoji. Bet Dievas viską taip padėliojo, kad aš gyvenau tokiame rajone, jog man kiekvieną kartą einant į universitetą reikėjo praeiti pro bažnyčią, o toje bažnyčioje visada buvo išstatytas Švenčiausiasis Sakramentas. Dievas tokiu būdu mane ir suviliojo“, – pamena pašnekovas.

Paklaustas, ar ir dabar kartais nueina į barą, M. Jakštas sako: žinoma. Apskritai, kalbėdamas apie bendrą Bažnyčios situaciją, klierikas primena: Bažnyčia pirmiausia visada turėtų būti ta vieta, kuri padeda žmogui į save pažvelgti Dievo šviesoje, o kunigai – tik žmonės.

„Kunigai yra lygiai tokie pat žmonės, kurie kartais būna sutrikę, liūdni, pikti, pavargę. Didžiausi nesusipratimai ir konfliktai iškyla būtent dėl šitų žmogiškų netobulumų, kurių turi ir kunigai. Tą reikia pripažinti.

Didžioji įdomybė yra ta, kad į seminariją įstojome būdami žmonės, po to kunigais vyrai tampa irgi būdami žmonės, bet žvilgsnis į kunigą tampa jau ne kaip į žmogų, bet kaip į, sakykime, pusdievį. O realybė tokia, kad kunigas visada išlieka tik žmogus, kuris ir pats turi eiti savo tikėjimo keliu, kovoja savo kovas“, – mintimis dalijasi M. Jakštas.

Plačiau – liepos 22 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Klierikas: per dažnai nusiviliame žmonėmis, kurie veikia bažnyčioje, bet pamirštame, kad ji pati – tik dėl Dievo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.