Gyvenimas

2021.07.22 13:57

Anksčiau nepriimtinu šokiu laikyta bačiata populiarėja – lavina motoriką ir smegenis, buria į bendruomenes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.22 13:57

Bačiata – šokio stilius, kilęs iš toli, tačiau dabar pasaulyje pasižymi ne tik grakščiais judesiais, bet ir galimybe susiburti į bendruomenę, susirasti draugų.

Bačiata atkeliavo iš Lotynų Amerikos, susijungusi su kitomis šokių kryptimis. Nors šokis buvo laikomas nepriimtinu visuomenėje, tačiau sugebėjo įsitvirtinti daugelyje pasaulio valstybių.

„Reikėtų paminėti, kad bačiata iš pradžių buvo laikomas purvinu šokiu, jis buvo neprestižinis šokis. Jį labiau šokdavo viešnamiuose, baruose, tai buvo labiau požeminis šokis“, – pasakoja bačiatos šokėja Laura Žemaitytė-Rudė.

Šokis, suburiantis į bendruomenes ir įkandamas kiekvienam: Lietuvoje vis labiau populiarėja bačiata

Bačiatai didelę įtaką padarė ne tik kiti šokių stiliai, bet ir įvairūs muzikos žanrai, kurie keitė šio šokio techniką ir išskyrė bačiatą į skirtingas rūšis. Dabar bačiata šokama visiškai kitaip, palyginti su tuo, kaip buvo šokama seniau, kalba pašnekovė.

„Įtaką bačiatai padarė įvairiausia muzika, todėl bačiata dabar turi daug krypčių: yra originali bačiata, sensual bačiata, moderni bačiata, hiphopo bačiata, bačiatango ir dar įvairiausi porūšiai“, – aiškina bačiatos šokėjas Eimantas Rudys.

Tiesa, pasaulyje ant bangos – sensual bačiata. Šokėjai sako, kad bačiatoje yra svarbiausia pajausti muzikos ritmą, todėl šio Lotynų Amerikos šokio pagrindai įkandami visiems.

Bačiatą profesionalai konkursuose atlieka su specialiais Lotynų Amerikos šokių bateliais, tačiau bačiatos kilmė leidžia moterims bei vyrams laisvalaikiu šokio ritmu mėgautis be specialios aprangos bei avalynės.

„Geriau pačioje pradžioje pradėti su paprastais kedukais, kurie yra gana slidūs. Bačiata kilo iš gatvės, tad tikrai galima šokti su paprastais batais, kai kurie šoka net ir su šliurėmis“, – atkreipia dėmesį pašnekovai.

Bačiatos šokėjai pasakoja, kad šokis žmogaus kūnui suteikia ne vieną naudą: padeda motorikai, tai puikus protinis pratimas, nes nėra taip lengva atsiminti sekas.

„Žmonės ateina ir galvoja, kad bus paprasta, mergina ateis, pasišypsos ir viskas gražiai atrodys, o iš tikrųjų ne“, – tikina Laura.

Dabar bačiata Lietuvoje susilaukia vis daugiau dėmesio. Laura ir Eimantas teigia, kad didžiausia šio šokio reikšmė yra žmonių susibūrimas į mažas bendruomenes, kurios leidžia mėgautis šokio žingsniu ir susipažinti su bendraminčiais. Pora ragina nebijoti mokytis pagrindinių bačiatos žingsnelių ir naudotis šokio teikiama nauda.

Plačiau – liepos 22 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Šokis, suburiantis į bendruomenes ir įkandamas kiekvienam: Lietuvoje vis labiau populiarėja bačiata
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.