Gyvenimas

2021.07.22 11:17

Besibaigianti „Nacionalinė ekspedicija“ žada grįžti atslūgus Reinui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.22 11:17

Šiemet po Europą keliavusi „Nacionalinė ekspedicija“, artėjanti prie pabaigos, tapo liūdno istorinio įvykio – griaunančių potvynių – liudininke. Potvyniai paveikė ir ekspedicijos planus. Nepaisant to, anot ekspedicijos dalyvio, žurnalisto Edvardo Kubiliaus, komandos nuotaika gera, nes ekspedicija pavyko.

„Aišku, nuotaiką ir įprastą darbą apkartino potvyniai. Turbūt didžiausias nuostolis tas, kad ekspedicijos laivas per daugiau nei 2 savaites galėjo plaukti tik 1,5 dienos. Todėl dabar dalis ekspedicijos dalyvių svarsto grįžti čia, į Reiną, kai potvyniai atslūgs, dar kartą filmuoti tą plaukimą.

Labas rytas, Lietuva II d. Baigiasi septintoji „Nacionalinė ekspedicija“

Ekspedicijos prodiuseris Edmundas Jakilaitis sako, kad tai būtų žiūrovų skriaudimas. Mes čia atvykome dėl gražaus Reino, dėl gražių Reino vaizdų tam, kad parodytume žmonėms. Deja, to padaryti neišėjo, nes lijo, Reinas patvinęs, plaukti yra pavojinga. Bet iš esmės ekspedicija tikrai pavyko: daug visko pamatyta, aplankyta“, – mintimis dalijasi jis.

Kaip visada E. Kubilius laidos žiūrovams parinko keletą įdomybių, pavyzdžiui, papasakojo, kaip lankėsi botanikos sode Bonoje, kuriame – solidi plėšriųjų augalų kolekcija. Plėšrieji augalai – tai tokie augalai, kurie valgo įvairius gyvius: bites, muses, kitus vabzdžius. Nuvykus į šį sodą gamtininkas Selemonas Paltanavičius sugavo musę ir pamaitino vieną iš gėlių.

Šioje ekspedicijoje keliavo ir katė, ir pianinas, ir net arfa, kuria kelionės metu žurnalistė Gerūta Griniūtė pramoko geriau groti.

Naujausias „Nacionalinės ekspedicijos“ laidas numatyta rodyti spalio pabaigoje per LRT TELEVIZIJĄ.

Plačiau – liepos 22 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Baigiasi septintoji „Nacionalinė ekspedicija“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.