Gyvenimas

2021.07.21 11:29

Kaitra – ne priežastis sustingti: kineziterapeutė papasakojo, kaip atlikti ramią mankštą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.21 11:29

Nuo kaitros esame apsnūdę ir vangūs, tačiau tai nėra priežastis pamiršti rūpintis savo sveikata. Kineziterapeutė Daiva Janerauskienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodė kelis pratimus, tinkamus atlikti net ir per karščius.

Šiuos pratimus naudinga atlikti siekiant išlaikyti taisyklingą laikyseną, norint nesustingti. Pirmas pratimas atliekamas atsiklaupus. Kelius ir pėdas padėkite arčiau vieną kitos, įtempkite sėdmenis ir pilvo raumenis, pakelkite rankas ties pečių linija, pečius nuleiskite žemyn.

Įkvėpkite, o su iškvėpimu iš šonkaulių lanko sukitės atgal, bandykite liesti savo kulnus. Tai darykite ir su kita puse, o pratimą atlikite po 15 kartų su kiekviena puse.

Taisyklingai laikysenai ir žvaliai dienai – rami mankšta, kuri tinkama atlikti ir per karščius

„Antras pratimas atliekamas atsisėdus, kojas laikant plačiai ištiestas, įtemptu pilvu, tiesia nugara. Rankas pakelkite į šalis ir įkvėpkite. Su iškvėpimu apatine ranka apsikabinkite šlaunį, o viršutine ilginkite savo šoną.

Grįžkite į pradinę padėtį, įkvėpkite ir su iškvėpimu pratimą atlikite į kitą pusę. Iš viso – po 15 kartų į kiekvieną pusę“, – pasakoja kineziterapeutė.

Daugiau pratimų – liepos 19 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Taisyklingai laikysenai ir žvaliai dienai – rami mankšta, kuri tinkama atlikti ir per karščius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.