Gyvenimas

2021.07.24 21:40

Jei dar neragavote tradicinių totoriškų koldūnų, skanaukite jų pasigaminę patys

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.24 21:40

Turbūt neragavusiųjų koldūnų nėra, o štai atrasti skanavusiųjų Lietuvos totorių verdamų koldūnų – jau sudėtingiau. Juos tinkamai išvirti gali tikrai ne kiekvienas, o anksčiau pagal tai, kaip mergina virdavo šį patiekalą, spręsdavo, ar ji jau pasiruošusi tekėti.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ Zita Milkamanovič, „Pas totorius“ įkūrėja, papasakojo ir parodė, kaip pasigaminti tradicinių totoriškų koldūnų su aviena.

Ypatingas totorių koldūnų receptas: pagal tai, kaip mergina jį paruošdavo, spręsdavo, ar ji pasiruošusi tekėti

Totoriškiems koldūnams su aviena reikės:

– maltos avienos,

– svogūnų,

– kumino,

– 5 rūšių maltų juodųjų pipirų,

– krapų,

– miltų,

– druskos,

– kiaušinio,

– vandens.

Gaminimas:

Į mėsą sudėkite stambiai pjaustytus svogūnus (totoriai sako, kad svogūnai vėliau kramtant turi traškėti), krapus, įberkite kumino, druskos, pipirų. Viską gerai išmaišykite, tačiau atkreipkite dėmesį, kad masę reikia maišyti su šakute, ne ranka. Taip įdaras nebus sukritęs.

Paruošus įdarą metas tešlai. Į kilogramą miltų įberkite žiupsnelį druskos, įmuškite kiaušinį, supilkite vandenį. Tešlą labai gerai išminkykite. „Minkome tol, kol neišmuša prakaitas“, – pataria Z. Milkamanovič.

Suminkytai tešlai reikia 30 minučių „pailsėti“, o tada galima formuoti koldūnus. Pirmiausia iš tešlos reikia suformuoti rutuliukus. Juos totoriai sveria, kad būtų išlaikytos proporcijos su mėsa. Suformavus iš rutuliuko „lėkštutę“ reikia negailint įdėti įdaro ir formuoti koldūną.

Kaip formuoti koldūnus, žiūrėkite liepos 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Ypatingas totorių koldūnų receptas: pagal tai, kaip mergina jį paruošdavo, spręsdavo, ar ji pasiruošusi tekėti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.