Gyvenimas

2021.07.18 19:45

Nepirkite aliejaus, ant kurio nėra išpilstymo datos, – pasenusio aliejaus vartojimas gali sukelti net vėžį

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.07.18 19:45

Pablogės esamos ligos ir prasidės naujos – štai, kas gali nutikti, jei vartosite pasenusį aliejų reguliariai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ komandos atlikto eksperimento rezultatai netikėti: gausiausia toksiškų junginių rasta brangiausiame alyvuogių aliejuje. Nors mažiausia jų – pigiausiame aliejuje, neapsirikite: rafinuoto aliejaus gedimas sustabdytas, nes pašalintos visos sveikos medžiagos.

Ar žinote, kad net aukščiausios kokybės aliejus gali tapti nuodu? Jeigu ir jūs savo spintelėse kaupiate aliejaus atsargas, turite žinoti, kuo rizikuojate. Pablogės esamos ligos ir prasidės naujos – štai, kas gali nutikti, jei numosite ranka į galiojimo laiką ant aliejaus etiketės.

„Galima susirgti ir vėžiu, jeigu tokį aliejų naudosite nuolat, ilgai ir sistemingai“, – perspėja chemikas prof. Albinas Žilinskas.

Į Nacionalinę laboratoriją laidos „Klauskite daktaro“ komanda pristatė pirmo spaudimo alyvuogių aliejų, rafinuotą saulėgrąžų aliejų ir šalto spaudimo kanapių aliejų. Tyrimui priduotas ir spintelėje rastas neseniai baigęs galioti aliejus. Ar tokiuose aliejuose galima rasti žalingų sveikatai peroksidų?

Šviežias, aukštos kokybės aliejus – vertingas maisto produktas, tačiau aliejui senstant jame gaminasi toksiški junginiai, pavyzdžiui, peroksidas. Tai – stiprus oksidantas.

Dažnai daroma klaida: pasenusio aliejaus naudojimas gali sukelti net vėžį

„Tie radikalai naikins vitamino E, C atsargas. Kai su maistu papuls kitos medžiagos, su kuriomis turėtų dorotis mūsų vitaminai, to nebus, nes aliejus bus tai išnaikinęs“, – pasakoja A. Žilinskas.

Specialistai tikina, kad renkantis aliejų svarbiausias kriterijus šviežumas, tačiau ant daugumos parduotuvėse parduodamų aliejų butelių gamintojai jų išpilstymo datos nenurodo. Maisto tinklaraštininkė ir aliejaus gamintoja Renata Šniolienė atvira: jei nėra išpilstymo datos, perkate katę maiše. Šviežumas ypač aktualus greitai apkarstantiems linų sėmenų, kanapių sėklų, alyvuogių, riešutų aliejams.

Kokie laboratorinio tyrimo rezultatai? Brangiausiai atsiėjo alyvuogių aliejus. Pusė litro jo kainavo beveik 11 eurų. Ant butelio parašyta tik galiojimo data – ji baigiasi tik kitų metų balandžio mėnesį, tačiau įtarimų, kad su šiuo aliejumi kažkas ne taip, išdavė nebūdingas šiam aliejui kartumas.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad šiame alyvuogių aliejuje rasta daugiausiai peroksidų. Specialistė sako, kad jei šį aliejų laikytume dar metus, kaip nurodo gamintojas, peroksidų skaičius greičiausiai padvigubėtų.

Dietologas Edvardas Grišinas nustebęs: „Alyvuogių aliejus apskritai yra kupinas antioksidantų, polifenolių ir apsauginių medžiagų. Tai gali būti susiję su gamybos, pilstymo būdais. Kadangi skysti riebalai labiau linkę oksiduotis, nes ten daugiau dvigubų grandžių, jeigu buvo didesnis kontaktas su deguonimi, galbūt su šiluma, ta oksidacija ir įvyko. Niekada nesužinosime, kaip čia buvo, kokiomis sąlygomis buvo laikomas tas aliejus.“

Maisto produktų specialistė šio alyvuogių aliejaus pataria nebenaudoti maistui. Štai jums ir pirkinys – 11 eurų vertės aliejus keliauja į šiukšlių dėžę, mat chemikai tokio oksidantų pilno aliejaus nepataria net tepti ant odos.

Metas kanapių sėklų aliejų tyrimui. Tirtas to paties gamintojo ką tik nusipirktas ir namų spintelėje rastas nebegaliojantis aliejus. Ką atskleidė šio kanapių sėklų aliejaus tyrimas?

„Galiojančiame aliejuje peroksidų skaičius – 3,3, o jau nebegaliojančio, pasenusio aliejaus peroksidų skaičius yra žymiai padidėjęs – 5,3. Iš šito tyrimo matome ir iš patirties žinome, kad laikant aliejų ilgesnį laiką peroksidų skaičius didėja, o peroksidų skaičiaus didėjimas nusako riebalų gedimo laipsnį. Peroksidų skaičiaus didėjimas taip pat suteikia aliejui labai prastą skonį ir kvapą.

Skoninėmis savybėmis nereikėtų remtis, tačiau jos turi įtakos. Jeigu pajuntate prastą kvapą arba jaučiate prastoką, nepriimtiną skonį, palyginti su vartojamais aliejais, vartoti tokio aliejaus nereikėtų“, – komentuoja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Vandens ir maisto tyrimų poskyrio vedėja Giedrė Jankovskienė.

Mažiausiai peroksidų, vos 2, rasta pigiausiame rafinuotame saulėgrąžų aliejuje. Jo litras kainavo vos vieną su puse euro.

„Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad šitas aliejus yra rafinuotas. Aliejus yra rafinuojamas tam, kad būtų sustabdytas jo gedimas, kad turėtų ilgesnį galiojimo laiką. Rafinuotame aliejuje peroksidų daugėja lėčiau, nes rafinavimas stabdo gedimo laipsnį. Rafinavimas yra aliejaus išvalymas, įvairių medžiagų pašalinamas, taip pat ir gerųjų, nes jos stabdo vykstančias chemines reakcijas“, – priduria G. Jankovskienė.

Tad nepaisant to, kad rafinuoti aliejai dažniausiai pigesni ir lėčiau kaupia peroksidus, jų vertė nepalyginamai menkesnė nei nerafinuotų pirmo spaudimo aliejų. Žinoma, jei jie yra švieži. Būtent tokį aliejų maistui pataria naudoti medikas.

„Jis bus mažiau apvalytas, tai reiškia – jame bus žymiai daugiau polifenolių, antioksidacinių medžiagų, fosfolipidų, negu būtų rafinuotame, kuris perėjo per keturis ar penkis valymo procesus. Tų medžiagų, kurios lemia oksidacinį stabilumą, jame nebus“, – sako E. Grišinas.

Akivaizdu, kad sveikas aliejus yra tik šviežias, tad jeigu pirkdami net ir brangų aliejų nerandate jo spaudimo datos, rizikuojate. Jei vartojate pasenusį, netinkamai laikytą aliejų, į savo organizmą pilate ligų ir ankstyvo senėjimo sukėlėjus oksidantus.

Plačiau – gegužės 25 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Dažnai daroma klaida: pasenusio aliejaus naudojimas gali sukelti net vėžį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.