Gyvenimas

2021.07.12 12:59

Prancūzijoje populiarėja nakvynės senuose švyturiuose – per audras norinčiųjų apsistoti padaugėja

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.12 12:59

Nors kelionėmis pastaruoju metu mėgautis galėjome kiek mažiau, pasaulyje vis vien atsirado originalių vietų, kviečiančių apsistoti kad ir keletui parų. Pietų Prancūzijoje jau kurį laiką naktį galima praleisti žvelgiant į jūrą iš švyturio.

Šeimininkų netekę švyturiai Prancūzijoje, Bretanės regione, po truputį virsta traukos centru. Čia galima ne tik stebėti į jūrą išplaukiančius laivus, bet ir pernakvoti. Pritraukiantys pavienius keliautojus ir įsimylėjėlių poras, statiniai iškilę keliasdešimt metrų virš jūros, tad vaizdas, sako gidai, paperka iškart.

Vienus traukia aplink tvyranti ramybė, kitus, priešingai, kartais čia užeinantys škvalai ir stiprūs lietūs. Gidė pasakoja, kad kai kurie susidomėjusieji skambina būtent prastėjant orams, drąsiai lieka per audras.

„Tikra tiesa, kad audros traukia turistus.Pavyzdžiui, pernai spalį buvo uraganas „Alex“. Visą dieną iki pat 9 val. vakaro man skambino žmonės ir klausė, ar kambarys laisvas, ar galima atvykti. Sakė, norėtų pažiūrėti į stichiją iš viršaus, juk turėtų būti nuostabu“, – pasakoja švyturio savininkė Valerie Bergeron.

Daug norinčiųjų, pasakoja gidės, buvo per karantiną – švyturyje garantuojamas privatumas, vienu metu gali apsistoti itin mažai lankytojų, tad saugumas užtikrintas. Nors regione švyturių nemažai, įkurti juose svečių namus ar viešbučio kambarius – tik pradedanti populiarėti idėja.

„Namelis įsikūręs ant labai mažo akmens, aplink paplūdimio nėra. Dažniausiai apsistoja vienai ar dviem naktims. Aplinkui galima pasiplaukioti, tačiau reikia būti atsargiems, nes vandenyje yra stiprių srovių“, – įspėja gidė Pauline Car.

Prancūzija – viena populiariausių turistinių šalių pasaulyje, tačiau prasidėjus pandemijai atvykėlių smarkiai sumažėjo. Tokiomis originaliomis nakvynių vietomis tikimasi prancūzų ir svečių iš svetur pritraukti ne tik į Paryžių, bet ir į regionus.

Plačiau – liepos 10 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis II d. Žemaitija kviečia į svečius: ką galima aplankyti ir kokių naujų vietų atrasti?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt