Gyvenimas

2021.07.09 21:19

„Nacionalinė ekspedicija“ užsuko į Lichtenšteiną – šeštą pagal mažumą valstybę pasaulyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.09 21:19

7-ąjį kartą išsiruošę į kelionę „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai šiuo metu yra Šveicarijoje. Nors kelionę lydi lietus, ekspedicija apsilankė ne tik įvairių institucijų viduje, bet ir turėjo progą pamatyti Lichtenšteiną. Apie kelionės įspūdžius pasakoja LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

„Vakar lijo 80 proc. dienos, temperatūra buvo apie 15–20 laipsnių. Užvakar, užužvakar taip pat lijo... Tikrai negalima sakyti, kad pasisekė su oru, bet tai, matyt, ne tiek Šveicarijos problema, kiek to, kad tai – kalnų regionai.

Keliaujame tikrai aukštai virš jūros, klimatas gana skirtingas. Kol kas labiausiai mūsų darbą apsunkina lietus, tačiau per lietų mums pavyko šiek tiek iškrypti iš ekspedicijos maršruto ir užsukti į Lichtenšteiną“, – kalba jis.

Kelionę tęsia 7-oji „Nacionalinė ekspedicija“: greta kalnų grožio – operos solisto Smorigino pasirodymas ant ežero kranto

Ten „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda aplankė Lichtenšteino sostinę Vaducą. Lichtenšteinas – šešta pagal mažumą valstybė pasaulyje, bet viena turtingiausių. Ji nėra Europos Sąjungos narė, tad jeigu norėtumėte joje pagyventi, tą būtų galima padaryti tik laikinai. 39 tūkst. – tiek gyventojų gyvena Lichtenšteine, tad visi visus pažįsta.

„Iš tikrųjų faktas, kad esi Lichtenšteine, valstybėje, į kurią šiaip turbūt nelabai užsuktum, labai mus nustebino. Be abejo, lietus ir tie nukritę debesys, rūkas vaizdą gadino, nes Lichtenšteinas visu grožiu mums ir neatsivėrė“, – pasakoja žurnalistas.

Ekspedicijos dalyviai taip pat užsuko į Lichtenšteino radiją, pabendravo su kolegomis.

Dar vieną pramogą komandai padarė ten gyvenantis ir koncertuojantis pats operos solistas Kostas Smoriginas. Nuvykę prie Bodeno ežero dalyviai atsidūrė Brėgenco operos festivalyje, kuris sutraukia žmones iš viso pasaulio. „Gerūta išsitraukė pianiną ir pagrojo, o Kostas – padainavo“, – sako E. Kubilius.

Plačiau – liepos 9 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Kelionę tęsia 7-oji „Nacionalinė ekspedicija“: greta kalnų grožio – operos solisto Smorigino pasirodymas ant ežero kranto
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.