Gyvenimas

2021.07.24 14:49

Suvalgę bananą, neišmeskite žievės: ji sumažins aknę ir panaikins tamsius paakius

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.07.24 14:49

Informacijos apie bananų maistines savybes netrūksta, tačiau jų žievės ne mažiau naudingos. LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ rubrikoje „Pasidaryk pats“ Liepa Norkevičienė parodė, kaip iš banano žievės pasidaryti veido ir paakių kaukes.

Liepa atskleidė, kad mėgsta internete ieškoti paprastų grožio patarimų, kuriuos galima pritaikyti namuose. Visai neseniai jos akis patraukė informacija apie bananus. „Pasirodo, bananas, tiksliau banano žievė, yra stebuklingas produktas ir labai naudingas mūsų veidui“, – nudžiunga Liepa.

Stebuklingoji banano žievė: leis pamiršti paburkusius paakius ir aknę

Jos teigimu, bananai padeda nuo raukšlių, aknės ir net patamsėjusių paakių. Viskas, ką reikia padaryti, – paimti banano žievę, ją supjaustyti nedideliais gabalėliais, o juose išpjauti nedideles pusmėnulio formas (to reikia, kad būtų patogų žieveles užsidėti ant paakių). Tuomet paruoštas žieves dedame į šaldiklį 5 minutėms. Ištraukę iš šaldiklio jas dedame ant paakių ir laikome 10 minučių.

Antras būdas naudoti banano žievę – jos vidine puse įtrinti veido odą ir palaikyti 15 minučių. Po bet kurios iš šių procedūrų veidą būtina nuprausti. Jeigu jaučiamas veido odos tempimas, galima pasitepti kremu.

„Banano žievė gali apsaugoti nuo aknės, sumažinti raukšleles ir tiesiog drėkinti, pamaitinti ir išpuoselėti jūsų veido odą“, – sako Liepa.

Pilna pamoka – sausio 25 d. LRT laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Toma Andrulytė.

Stebuklingoji banano žievė: leis pamiršti paburkusius paakius ir aknę
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.