Gyvenimas

2021.07.09 09:59

Klausiate – atsakome. Ar galima valgyti duoną, jeigu pakuotėje yra bent viena supelijusi riekelė?

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.07.09 09:59

Bent truputį apipelijusią duoną mesti lauk ar maisto nešvaistyti ir tiesiog pašalinti pelėsį? Tokioje situacijoje skirtingai elgiasi net kartu gyvenantys partneriai. Ką sveikiausia daryti su apipelijusia duona ar batonu, atsako specialistai.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės-valstybinės maisto produktų inspektorės Eimantės Ruzgytės, pradėjusios pelyti duonos jokiais būdais negalima valgyti – ją visą reikia išmesti, net jei matosi tik viena supelijusi duonos riekė, nes pelėsių išskiriamos kenksmingos medžiagos užteršia visą duoną.

„Jeigu ant maisto produkto matosi pelėsis, vadinasi, jo šaknys prasiskverbė giliai. Pelijimą sukelia mikroskopiniai grybai, kurie ardo duonos sudėtines medžiagas ir išskiria kancerogeninius mikotoksinus, kurie gali kauptis žmogaus organizme ir ilgainiui sukelti įvairius susirgimus, nes iš organizmo nepasišalina“, – įspėjo E. Ruzgytė ir pridūrė, kad mikotoksinai aptinkami būtent giluminėje produkto dalyje, jie nėra matomi plika akimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt