Gyvenimas

2021.06.25 16:34

Pakruojo dvare pasiruošimas gėlių festivaliui: nuo milžiniškų skulptūrų iki Nuodų sodo

LRT.lt2021.06.25 16:34

Nuo liepos pirmųjų dienų Pakruojo dvaras vėl tampa gėlėčiausia vieta ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse – čia prasideda jau kasmetiniu tapęs gėlių festivalis „III-asis Vasarvidžio nakties sapnas“. Tai – reginys, kuris kassyk stebina lankytojus naujais meniniais sprendimais, unikaliomis erdvėmis ir milijonų gėlių kompozicijomis, rašoma dvaro pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu aktyviai ruošiamas ir nuo liepos pirmų dienų atversiantis vartus jau trečius metus rengiamas gėlių festivalis, įkvėptas V. Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“, kiekvieną kartą lankytojus stebina didžiule gėlių gausa, naujomis floristų kurtomis spalvingomis kompozicijomis ir originaliomis, specialiai festivaliui kurtomis skulptūromis. Viena jų – bene 6 metrų aukščio Šekspyro žymiosios pjesės veikėjo Pako skulptūra. Jos autorius – menininkas, skulptorius Andrius Petkus, kuris yra vienas įdomiausių ir užsienyje gerai žinomų lietuvių menininkų. Jo kurta didžiulė raguota skulptūra išnirs iš dvaro parko žalumos, o šalia sužels ypatingai žmogui nuodingų gėlių kompozicijos. Šių gėlių, net ir augančių aplink mus, bet nežinomų, kaip nuodingų, pažinimas leis išvengti netikėtų nemalonių patirčių grožintis gėlėmis.

„Dažniausiai sutinkami kasdienėje aplinkoje nuodingi augalai – rūtinių ir bulvinių šeimų atstovai. Tai – ir mūsų gerai žinomos rūtos, tabakas, durnaropės, ricinmedžiai. Dažnai darželiuose auga ir fitolakos, diktonai. Vieni augalai nuodingi savo lapais, sultimis, kiti – vaisiais. Kai kurie iš nuodingų augalų, pavyzdžiui, tokie kaip, ricinmedis, bitkrėslė, yra žinomi ir kaip vaistiniai augalai, o riba tarp vaisto ir nuodo kartais labai plona“, – sako VU Šiaulių akademijos botanikos sodo kraštovaizdžio dizainerė Žydrūnė Valainytė, ruošianti gėlių festivalio nuodingąją paunksmę.

Gėlių festivalio atidarymui baigiama statyti ir įspūdinga gėlių karalystės pilies instaliacija, kurta scenografės Marijos Rubavičiūtės. Tai – atkurtas, vaikystę primenantis 19 a. pab. pramogų parkas šeimai: spalvinga gėlių karalystės pilis, skambantys mugės vargonai, senovinė karuselė su dyzelinu varomu varikliu ir kitos įtraukiančios veiklos bei eksponatai.

Šiųmečiame, milijonų žiedų festivalyje, džiugins ne tik gėlių rūšių gausa, tačiau ir spalvų gama – bus galima mėgautis jų grožiu ir teikiamu terapiniu poveikiu, o trokštantys daugiau potyrių galės pasinerti ir į kerintį 19 a. pab. dvaro gyvenimą bei jo užsiėmimus, nustebti išvydę gėles restorano patiekaluose, jų puošyboje, taip pat grožėtis gėlių dekoracijomis ant dvaro pastatų sienų, langų ir durų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.