Gyvenimas

2021.06.25 11:15

Ožkų šeimininkai jau neriasi iš kailio – Ramygaloje 11-ą kartą vyks gražiausios šalies ožkos konkursas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.25 11:15

Panevėžio rajonas ruošiasi neįprastam grožio konkursui. Ramygalos miestelyje bus renkama gražiausia šalies ožka. Raguotųjų šeimininkai jau neriasi iš kailio, kad tik jų keturkojė taptų nugalėtoja.

Ožka vardu Šilkutė jau matuojasi drabužius, kuriais pasipuoš grožio konkurse. Kiek vyresnė raguotoji vardu Žvaigždutė bando priprasti prie naujojo kaklo papuošalo. Nors šis renginys ožkoms ne pirmas, tačiau jų šeimininkė pradeda jas ruošti gerokai iš anksto.

„Einant į šventę vis tiek reikia kažkiek pasipuošti. Pašukuojame ir geriau pašeriame, pagirdome, kad būtų sočios, bet jos vis tiek gi bliauna, mėgsta dainuoti, yra dainininkės“, – pasakoja ožkų šeimininkė Elena Augulienė.

Ramygalos miestelyje – neįprastas konkursas: renkama gražiausia šalies ožka

Keturkojės turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir grakščiai vaikščioti. Šeimininkė juokauja, kad posakis „užsispyrusi kaip ožka“ labai taikliai apibūdina šį gyvūną. „Vaikai dabar neklauso, o gyvuliukai tuo labiau. Su jais reikia labai rimtai padirbėti, jeigu nori kažko išmokyti. Anūkės ateina, vedžioja po kiemą, nusiveda į parką, pavedžioja, vėl veda namo, kad priprastų labiau tos ožkelės vaikščioti. Kai įpratusios tvarte, tai nenori eiti“, – kalba ji.

Raguotosios kaip tikrame gražuolių konkurse turės pademonstruoti talentus, sumanumą, charakterį ir, žinoma, figūrą. Pirmą kartą konkurse šiemet dalyvaus ir Bistrampolio dvaro ožkos. Jos publikos simpatijas bandys užkariauti demonstruodamos išskirtines savo veislės savybes.

„Turim tokias gražias keturias paneles ir pamanėme, kodėl gi neparodžius visiems šitos išskirtinės veislės. Jos išsiskiria tuo, kad yra nulėpusiomis ausytėmis, be ragelių, labai žaismingos, labai draugiškos vaikams ir visiems žmonėms. Jos labai greitai pritapo mūsų ūkyje, žaidžia su atvykusiais, atriš visus batraiščius, nukramtys sijonų padalkas“, – pasakoja ožkų šeimininkė Kristina Kriugiškienė.

Gražiausios ožkos rinkimai pusantro tūkstančio gyventojų turinčioje Ramygaloje – rimta šventė. Vienuoliktą kartą vyksiantis renginys kaskart pritraukia būrius smalsuolių. Jeigu prieš vienuolika metų ožka nebuvo stebuklas, tai dabar miesto vaikui jau gal ir yra, sako renginio organizatorė Loreta Kubiliūnienė.

Beje, tradiciniai gražiausios ožkos rinkimai Ramygalą išgarsino ne tik Lietuvoje, bet ir gerokai už jos ribų. Anot pašnekovės, šiemet sulaukta skambučių ir iš Australijos, ir iš Prancūzijos, Vokietijos, kada vyks ši šventė.

Ožkų šeimininkams jų gražuolių laimėti titulai duoda ir naudos. Karūnos gerokai pakelia raguotųjų vertę, o ir norinčiųjų jas įsigyti itin padaugėja.

Plačiau – birželio 25 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Ramygalos miestelyje – neįprastas konkursas: renkama gražiausia šalies ožka
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.