Gyvenimas

2021.06.18 15:00

LRT trumpai. Per kaitrą automobilis staiga virsta šiltnamiu – nepalikite jame vienų vaikų ir augintinių

LRT.lt2021.06.18 15:00

Į Lietuvą atplūdus karščio bangai LRT.lt primena, kokie pavojai tyko tokiu oru. Pavyzdžiui, automobilyje net ir trumpam paliktų vaikų ar augintinių, likimas gali būti itin skaudus.

Esant kaitrai praverti automobilio langai negelbėja, nes uždarame automobilyje temperatūra kyla gerokai greičiau, nei atviroje aplinkoje. Pavyzdžiui, saulėje paliktame automobilyje net ir pravertais langais prie 26-28 laipsnių oro temperatūros karštis salone iki kritinės 40 laipsnių ribos pakils per pusvalandį.

Smarkiai įkaitusioje aplinkoje ima tirštėti kraujas, sutrinka kraujotaka bei organizmo druskų apykaita, blogėja deguonies patekimas į organus ir audinius. Jeigu paliktas automobilyje vaikas dar yra užklotas, sėdi automobilio kėdutėje, skaudžių pasekmių galima sulaukti žymiai greičiau. Karštis ypač pavojingas vaikams iki 2 metų.

Pamačius vieną automobilyje paliktą mažametį reikėtų skubiai apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Leidimą daužti automobilio stiklą gali duoti tik bendruoju pagalbos telefonu atsiliepęs ir situaciją įvertinęs specialistas.

Jeigu tvankiame automobilyje sutriko vaiko sveikata, jį būtina nedelsiant nešti į vėsią patalpą arba greta esantį kondicionuojamą automobilį.

Palikti automobilyje perkaisti per keliolika minučių gali ir augintiniai. Ypač pavojinga, jei šeimininkai gyvūną automobilyje paliktų specialioje transportavimo dėžėje – joje jis gautų per mažai oro, nes papildomai įšyla ir plastikas, ir metalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.