Gyvenimas

2021.06.20 08:22

Nebijokite paatostogauti ir be vaikų: geriau pailsėję tėvai, negu atostogaujantys kartu, bet išvargę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.20 08:22

Vasara – atostogų metas, neretai ilsėtis į kurortus ar užsienį keliaujame su šeimos nariais. Kaip atostogų metu išvengti pykčių ir kaip atostogauti, kad pailsėtų visi? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ mintimis dalijasi psichoterapeutas, lektorius Dainius Jakučionis.

Atostogos būtinos – vienaip ar kitaip turime pailsėti nuo to, ką įprastai veikiame, kad mūsų smegenys kaip kompiuteris tarsi būtų paleistos iš naujo ir su nauja energija galėtume grįžti prie darbų, sako pašnekovas.

Taip jau yra – mūsų gyvenimas dažniausiai sukasi apie darbą, jame praleidžiame daugiausiai laiko, tad nuo to atitrūkti reikia, tik klausimas, kaip atostogos sudėliojamos, kad pailsėtume ir kad jos nebūtų didelis streso šaltinis. „Gali būti, kad po atostogų reikės atostogų nuo atostogų“, – pažymi D. Jakučionis.

Kaip atostogų metu išvengti pykčių su šeimos nariais? Anot psichoterapeuto, nereikia bijoti atostogauti be vaikų

Ar galima sakyti, kad atostogos – šioks toks nepatogumas, nes tenka išžengti iš komforto zonos, t. y. kuriam laikui palikti įprastą gyvenimo rutiną? Anot laidos svečio, viskas priklauso nuo pačios asmenybės ir gyvenimiškos situacijos: jei esu spontaniškas – tai nesukelia streso, jei planuotojas – susiplanavus irgi, jei gyvenu vienas, atostogos – tiesiog aplinkos pakeitimas, jei gyvenu su kažkuo – tada jau tenka spręsti, kur ir kaip leisti atostogas, o jei šeimoje yra vaikų – dar daugiau sprendimų.

„Yra atostogos su vaikais dėl vaikų ir atostogos dviese be vaikų dėl savęs. Kai kurie tėvai gali ilsėtis ir su savo vaikais, o kai kurie ne. Vaikų charakteriai, temperamentai skirtingi, skirtingi ir tėvai“, – pasakoja jis.

Gali pasirodyti: kaip galima atostogauti be vaikų? Iš tiesų galima, kaip ir poroje atostogauti po vieną, jei pora sutaria, kad po vieną pailsės geriau, o pailsėję tėvai – didesnė dovana vaikams negu kartu su jais atostogaujantys, bet išvargę tėvai.

D. Jakučionis rekomenduoja į atostogas leistis su tokiu emociniu nusiteikimu: „Turėtų būti atvirumas: noriu pamatyti, išgirsti, kažką patirti, bet nežinau, kaip bus iš tikrųjų, ir priimsiu, kaip atsitiks. Jei viskas suplanuota ir kažkas neįvyksta, kyla didelis stresas. Geriausia – suplanuoti, bet lūkesčius palikti namuose. Nesant lūkesčių nebus ir nusivylimo, kai jie subliukš.“

Plačiau – birželio 18 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Kaip atostogų metu išvengti pykčių su šeimos nariais? Anot psichoterapeuto, nereikia bijoti atostogauti be vaikų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.