Gyvenimas

2021.06.17 22:16

„Ačiū tau, Islandija“: po pertraukos grįžusioje šventėje – būrys svečių

LRT.lt2021.06.17 22:16

Po metų pertraukos į Vilniaus Islandijos gatvę sugrįžo tradicinė padėkos šventė „Ačiū tau, Islandija“. Ketvirtadienį vėl dėkojama už Islandijos istorinę drąsą ir draugystę Lietuvai. Šiemet sueina lygiai 30 metų, kai Islandija pirmoji pasaulyje pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę 1991-aisiais.

Islandijos gatvę vėl užklojo pieva, sukabintos Islandijos vėliavos spalvų dekoracijos.

Speciali šių metų šventės tema „Menkių karas“, kuri įrodo mažų tautų sugebėjimą būti galingomis ginant savo laisvę ir nacionalinius interesus.

Menkių karai – svarbi Islandijos istorijos dalis, jie vyko 1958-1975 metais dėl teisių žvejoti tarp Jungtinės Karalystės ir Islandijos. Ir visus juos laimėjo Islandija.

„Šiemet Islandijos gatvėje dar daugiau prasmingo turinio prisiment skirtingas kovas dėl Lietuvos Nepriklausomybės. Tiek Juozo Lukšos ir kitų garbingų Lietuvos partizanų kovas, tiek laisvės siekius ir naujausias kovas dėl laisvės 1990-1991-aisiais. Po dienoraščių skaitymo ir idomių diskusijų kviesime atspūsti ant islandiškos pievos ir paklausyti geros muzikos, pasidomėti gyva istorija su klubu Letgiris bei suvalgyti menkės šalia esančiuose baruose, – prieš renginį sakė „Ačiū tau, Islandija“ projekto sumanytojas Mantas Titas Urbonas.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.