Gyvenimas

2021.06.17 13:22

Klausiate – atsakome. Kaip pranešioti naują avalynę, kad nespaustų ir netrintų?

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.06.17 13:22

Ne vienam yra tekę nusivilti apsiavus naują avalynę – nepranešioti batai gali nutrinti net iki žaizdų. Avalynės specialistas patvirtina, kad su tokia problema susiduria dažnas ir pataria, ką daryti, kad su naujais batais žengtumėte lyg basomis per samanas.

„Jeigu batai labai stipriai spaudžia, tai jūs jų patys nepranešiosite, tik nusitrins kojos iki kraujo ir žaizdų“, – portalui LRT.lt sako avalynės taisymo specialistas Olegas Budkinas.

Pasak jo, spaudžiančių, trinančių batų avėjimas per prievartą – tai kojų kankinimas, tad norint pratempti ar suminkštinti avalynę, jis pataria kreiptis į specialistus. Avalynės taisyklose paprastai būna specialūs įrenginiai, kuriais avalynę galima mechaniškai ištempti. Pasak O. Budkino, taip galima batus padidinti iki pusės dydžio. Avalynę galima pratempti ir į plotį.

„Juostelės, siūlės, kurios spaudžia, rankiniu būdu ant kaladės išstuksenamos, išminkštinamos. Kiekvienas atvejis individualus“, – sako O. Budkinas ir pažymi, kad trina, spaudžia nebūtinai tik nekokybiški batai.

„Batai gaminami pagal kurpalius. Anksčiau jie būdavo mediniai, dabar – plastikiniai. O kojos žmonių yra skirtingos, vienų siauresnės, kitų platesnės. Iš pradžių pasimatuoji, atrodo gerai, po to pasivaikštai, pradeda trinti. Tik apsiavęs žmogus gali diskomforto nepajausti, bet pusdienį pasivaikščiojęs jaučia. Dažna bėda“, – sako O. Budkinas.

Specialistas tikina, kad nusipirkti idealiai tinkančią avalynę – laimės dalykas.

„Galite pataikyti, galite ne. Jeigu apsiavę jaučiate nors šiokį tokį diskomfortą, tai greičiausiai batas ir nutrins. Ieškokite arba didesnio dydžio, arba kito modelio“, – pataria O. Budkinas.

Jeigu ir Jūs turite klausimų, siųskite juos el. paštu tavo@lrt.lt arba žinute LRT feisbuke ir mes surasime atsakymus!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.